Асад назвав Ердогана "грабіжником", який краде сирійську територію
За словами президента Сирії Башара Асада, президент Туреччини Реджеп Ердоган грабував фабрики, пшеницю і нафту, а тепер "краде землю".
22 жовтня президент Сирії Башар Асад під час відвідування військових у районі Ідліба назвав президента Туреччини Реджепа Ердогана "грабіжником". Про це повідомляє сирійське державне агентство SANA.
Військовослужбовцям урядових сил Сирії Асад заявив, що "Ердоган – грабіжник". За словами сирійського президента, президент Туреччини "пограбував фабрики, пшеницю і нафту", а тепер "краде землю".
Асад також висловив думку, що в перші роки війни в Сирії "деякі сирійці" не підтримували одне одного, а зробили ставку на зарубіжні країни, зокрема США.
Глава Сирії заявив про готовність підтримати будь-яку групу, яка чинитиме опір "агресії на півночі". Асад зазначив, що це "конституційний і національний борг".
9 жовтня Ердоган оголосив про початок воєнної операції "Джерело миру" проти курдських формувань на півночі та північному сході Сирії. Спочатку позиції курдів атакували турецькі бомбардувальники, а потім турецька армія почала наземний наступ.
13 жовтня стало відомо, що в район проведення воєнної операції Туреччини вирушили урядові збройні сили Сирії. Курди повідомили, що досягли домовленості з Дамаском про розміщення на кордоні з Туреччиною урядових військ.
Перед початком операції глава Білого дому Дональд Трамп повідомив, що знищить економіку Туреччини, якщо та зробить щось, що виходить, на його думку, за межі. Він назвав "поганою ідеєю" операцію Анкари. "Туреччина, член НАТО, вторглася в Сирію. Сполучені Штати не підтримують цієї атаки", – заявив Трамп.
За даними The New York Times, 9 жовтня президент США написав Ердогану лист, у якому закликав не починати операції в Сирії. Він просив турецького колегу "не бути крутим хлопцем" і "не бути дурнем". 14 жовтня Трамп зателефонував Ердогану і закликав зупинити операцію.
17 жовтня, після переговорів із делегацією зі США, Анкара погодилася припинити воєнну операцію "Джерело миру" на 120 годин, поки курдські сили покидатимуть район на півночі Сирії, у якому Туреччина хоче створити так звану зону безпеки. Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що досягнута угода "не є припиненням вогню".
Ердоган зауважив, що Анкара не претендує на територію Сирії, але, на думку джерел CNN, досягнута між США і Туреччиною угода фактично "дає змогу Анкарі анексувати частину Сирії".