Бабченко про ФСБ: Їхнє найголовніше завдання – утримати цю владу для того, щоб заробляти гроші
Російський журналіст Аркадій Бабченко заявив, що не може згадати жодного випадку шпигунства, про який говорили у ФСБ і до якого не було би запитань.
Останні випадки шпигунства, про які заявляла ФСБ, викликають багато запитань, заявив в ефірі радіостанції "Эхо Москвы" російський журналіст Аркадій Бабченко.
"От я не можу згадати жодного випадку шпигунства, до якого у нас не було би запитань, ось жодного. Усі вони якісь мутні, якісь дивні, якісь стрьомні. Те саме і з терактами", – сказав він.
Як приклад журналіст назвав затримання "узбецького хлопця" після вибуху в метро Санкт-Петербурга.
"Потім з'ясовується, що спочатку з нього вибили свідчення, потім його туди відвезли й там уже постановне затримання на місці. Те, що це постановне затримання, це видно навіть з відео. Потім з'ясовується, що таке саме постановне затримання його брата тощо", – уважає він.
За словами Бабченка, "ФСБ – це така структура, куди якісь кримінальні верстви дорвалися до влади".
"Вони там воюють один з одним. Їхнє головне завдання – утримати цю владу для того, щоб заробляти гроші. А щоб утримати цю владу, їм треба час від часу показувати якісь показники й галочки. Ось вони такі показники собі клепають з узбецьких гастарбайтерів, із нещасних наївних українських гастарбайтерів, українських громадян, із кого завгодно взагалі", – заявив він.
3 квітня 2017 року приблизно о 15.00 в метро Санкт-Петербурга між станціями "Сінна площа" та "Технологічний інститут" стався вибух. 11 осіб, включно із терористом-смертником Акбаржоном Джаліловим, загинули на місці, ще четверо померло в лікарнях. Ще одну бомбу виявили на станції метро "Площа Повстання". Вибуховий пристрій, замаскований під вогнегасник, знешкодили.
11 травня ФСБ Росії повідомила про затримання підозрюваного – Мухамадюсупа Ерматова. У прес-службі уточнили, що перевіряють Ерматова на причетність до скоєння теракту. У Слідкомі РФ заявили, що висунули обвинувачення трьом із 10 фігурантів справи про вибух у метро Санкт-Петербурга. Серед них є ще один Ерматов – Ібрагімжон.
У справі про теракт заарештовано громадян Таджикистану, Узбекистану, Киргизстану й Росії.