Білий дім відмовляється визнати геноцид вірмен, незважаючи на резолюцію Конгресу США
Адміністрація президента США Дональда Трампа підкреслила, що позиція Білого дому не змінилася з часів заяви в День пам'яті жертв геноциду 24 квітня. Тоді Трамп назвав убивства і депортацію понад мільйона людей "одним із найстрашніших масових злочинів XX століття", але не використав слова "геноцид".
Адміністрація президента США Дональда Трампа відмовилася визнавати геноцид вірмен в Османській імперії, незважаючи на протилежне рішення Конгресу. Заяву прессекретарки Держдепартаменту США Морган Ортагус опубліковано 17 грудня на сайті відомства.
"Позиція адміністрації не змінилася. Наші думки відображено в остаточній заяві президента щодо цього питання, зробленій у квітні", – сказала вона.
24 квітня, у День пам'яті жертв геноциду вірмен, Трамп назвав геноцид вірмен "одним із найстрашніших масових злодіянь ХХ століття", водночас слова "геноцид" не вжив жодного разу. "Починаючи з 1915 року, 1,5 млн вірмен було депортовано, вбито або скеровано на загибель в останні роки існування Османської імперії. Цього дня ми знову приєднуємося до вірменської громади в Америці і в усьому світі, щоб вшанувати пам'ять усіх загиблих", – ішлося у заяві, опублікованій на сайті Білого дому.
29 жовтня геноцид вірмен визнала Палата представників Конгресу США. 12 грудня резолюцію підтримав Сенат.
У МЗС Туреччини заявили, що цей документ не має правових та історичних підстав і юридичної сили.
На сьогодні 49 із 50 штатів США на місцевому рівні визнали геноцид вірмен офіційно, але на державному рівні досі цього не відбулося.
Президент Туреччини Реджеп Ердоган розкритикував рішення Конгресу США визнати масові вбивства вірмен турками в Османській імперії в період із 1915-го до 1923 року геноцидом.