Бєлковський про Росію: Завдання держави – підтримка стану війни і самовідтворення бюрократії
Дії президента РФ Володимира Путіна схожі на дії монголо-татарського хана Чингісхана, вважає російський політолог Станіслав Бєлковський.
Сучасна Росія вирізняється підтримкою войовничого стану і розвиненою бюрократією. Таку думку російський політолог Станіслав Бєлковський висловив в ефірі радіостанції "Эхо Москвы".
"За [президентства РФ] Володимира Путіна ми повернулися в обійми нашого основоположника [хана] Чингісхана. Путін іде шляхом найменшого спротиву. Він будить у російському колективному несвідомому те, до чого звикли протягом століть. Надзавдання держави – це підтримання стану війни і самовідтворення бюрократії. Механізм управління цією державою – жорстокість", – сказав він.
За словами політолога, Чингісхан "був неписьменним", але підкорюючи цивілізовані народи, пізнавав їхні особливості.
"Зокрема, він пізнавав канони бюрократії. У найманів (плем'я в Азії. – "ГОРДОН") він придбав чарівний предмет, який називався "тамга" (тамга – це печатка). Від нього, до речі, походить російське слово "таможня". І вірити можна тільки паперу, до якого прикладено тамгу (печатку). Звідси підвищена цінність печатки у російській історико-політичній діловій традиції", – зазначив Бєлковський.
Він підкреслив, що на Заході, на відміну від РФ, немає такої поваги до печатки, "там роль відіграє підпис".
"А найважливішим інструментом управління народом у межах чингісханової традиції є жорстокість... Просто з обіймів Чингісхана ми рухаємося у напрямку раю, обіцяного нам президентом Російської Федерації Володимиром Володимировичем Путіним", – підсумував Бєлковський.
18 жовтня на форумі "Валдай" у Сочі Путін заявив, що агресор має знати, що в разі нападу на РФ його буде знищено ядерним ударом. "Ми, як мученики, потрапимо в рай. А вони просто здохнуть, бо вони навіть покаятися не встигнуть", – зазначив Путін.
Хан Чингісхан – завойовник, засновник Монгольської імперії, жив у XII–XIII століттях.