Бєлковський про участь Собчак у президентських виборах: Багато питань вона може вирішувати, обминаючи кремлівську адміністрацію, безпосередньо з Путіним
Журналіст Ксенія Собчак здатна вирішувати питання особисто з президентом Росії Володимиром Путіним. Її участь у президентських виборах невигідна російському опозиційному політику Олексію Навальному, заявив російський політолог Станіслав Бєлковський в авторській програмі головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.
Російський журналіст і телеведуча Ксенія Собчак може вирішувати питання безпосередньо з президентом Росії Володимиром Путіним, водночас жоден кандидат на президентських виборах Росії не може бути зареєстрованим без підтримки Кремля. Таку думку висловив російський політолог Станіслав Бєлковський в ефірі авторської програми головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман "Бацман LIVE" на телеканалі NewsOne.
Відповідаючи на запитання, чи ухвалила рішення Собчак про участь у виборах, Бєлковський сказав: "Це ще невідомо. Як я розумію, Ксенія Анатоліївна Собчак ще не ухвалила рішення, але багато людей у Росії, зокрема дуже впливові, ставляться до цього прихильно і бачать у Ксенії Собчак кандидата, який за відсутності реєстрації найвиднішого опозиціонера Олексія Навального – міг би представляти інтереси молоді, креативного класу і жінок, оскільки вона – жінка".
Бєлковський також заявив, що жоден кандидат у Росії не може бути зареєстрованим без підтримки Кремля.
"Ксенія Анатоліївна – людина досить незалежна на рівні мислення (я хоч і не близько, але все-таки давно з нею знайомий) і, може, це і стримує когось, хто не хотів би її участі в президентських виборах, тому що багато питань вона може вирішувати, обминаючи кремлівську адміністрацію, безпосередньо з Володимиром Путіним. Так склалося її приватне життя, оскільки батько її – Анатолій Собчак був начальником і якоюсь мірою учителем Володимира Путіна. І до Собчак чинний російський президент зберігає незмінний і невідбутний пієтет", – продовжив політолог.
На його думку, "тому участь Собчак у виборах украй невигідна Олексію Навальному".
"І я думаю, що до витоків у несприятливому значенні про перспективи її участі в президентських виборах міг мати стосунок або він, або близький до нього функціонер", – сказав Бєлковський.
Він уважає, що гроші на передвиборчу кампанію Собчак може зібрати і без Кремля, "тому що вона знайома з багатьма олігархами", які оцінюють її таланти і політичний потенціал досить високо.
Бєлковський: Наступниками Путіна сьогодні розглядають Медведєва, Валентину Матвієнко і Дюміна. Читайте повну версію інтерв'ю
Вибори президента Росії відбудуться 18 березня 2018 року. Путін поки офіційно не оголосив про намір балотуватися на черговий термін.
1 вересня "Ведомости" з посиланням на співрозмовників в адміністрації Путіна і наближених до неї експертів написали, що в Кремлі розглядають п'ять–сім кандидатур жінок, які могли б протистояти чинному президенту Росії Володимиру Путіну на виборах у 2018 році. За словами джерел, погоджено кандидатуру жінки, яка не перебуває в жодній із партій. "Ідеальним варіантом" називали телеведучу Собчак.
Сама журналістка заявила, що не збирається брати участі у президентських виборах у Росії у 2018 році і стати спаринг-партнером Володимира Путіна за домовленістю з його адміністрацією.
Жінки досі двічі були кандидатами в президенти РФ: у 2000 році нинішній голова російського Центрвиборчкому Елла Памфілова ("Гражданское достоинство") набрала 1,01% голосів, а у 2004 році Ірина Хакамада ("Союз правых сил") здобула 3,84%.
5 вересня Путін заявив, що не проти імовірної участі журналістки Ксенії Собчак у президентських виборах.