Приблизно 800 млн людей у світі живуть на перекази родичів, які працюють за кордоном – ООН
Сімейні грошові перекази підтримують кожного сьомого жителя Землі, повідомили в Організації Об'єднаних Націй.
За даними Організації Об'єднаних Націй, приблизно 800 млн людей у світі живуть на гроші, які їм висилають родичі – трудові мігранти. Про це 16 червня повідомив Центр новин ООН.
"Сімейні грошові перекази підтримують кожного сьомого жителя Землі. Приблизно 250 млн міжнародних мігрантів по всьому світу живуть за межами тих країн, які вони називають домом", – ідеться в повідомленні.
ООН повідомляє, що 200 млн трудових мігрантів вислали $480 млрд своїм близьким у 2017 році у країни, що розвиваються.
"Це вдвічі більше, ніж у 2007 році, і втричі більше, ніж загальна зовнішня фінансова допомога, виділена цим країнам на розвиток із різних джерел... Імовірно, що в період із 2015-го до 2030 року трудові мігранти відправлять додому $6,5 трлн", – зазначили у прес-службі.
За даними ООН, у середньому більшість трудових мігрантів висилає додому по $200–300 кілька разів на рік.
"15 років тому грошовим переказам не надавали особливого значення, оскільки це стосувалося тільки самих мігрантів і членів їхніх сімей. Сьогодні ситуація змінилася докорінно, оскільки грошові перекази тепер є важливим елементом порядку денного в галузі розвитку, як для урядів, так і міжнародних організацій по всьому світу. Вони докладають серйозних зусиль для зниження вартості переказів, повсюдного розширення фінансових послуг і досягнення максимальної ефективності цих ресурсів в інтересах сімей і громад, де вони проживають", – ідеться в повідомленні.
У червні 2016 року директор консульського департаменту Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що за межами України легально перебуває приблизно 5 млн українців, і ця кількість зростає.
Віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко назвав трудову міграцію однією з найбільших загроз для держави після військової агресії.
Майже кожен третій громадянин України замислювався про еміграцію, кожен четвертий не вірить, що Україна стане на ноги як незалежна держава. Такі дані отримали під час дослідження громадської думки, яке проводив Київський міжнародний інститут соціології на замовлення ZN.UA із 21 листопада до 15 грудня 2017 року.
28 лютого 2018 року в НБУ заявили, що в найближчі два–три роки трудова міграція з України буде зростати.
За даними Держстату, минулого року найбільше українців виїздило до Польщі – 9 990 978.