Boeing звільнила главу департаменту комерційних перевезень через проблеми із 737 MAX

Після низки катастроф Boeing скоротила виробництво 737 MAX
Фото: ЕРА

На посаді глави департаменту комерційних перевезень компанії Boeing Кевіна Макаллістера замінили на Стена Діла. Перестанову пояснюють проблемами з модельним рядом 737 MAX.

Через проблеми з літаками моделі 737 MAX американська компанія Boeing звільнила керівника департаменту комерційних перевезень Кевіна Макаллістера. Про це 22 жовтня повідомило видання The Seattle Times.

Рішення про звільнення 56-річного топменеджера ухвалили 21 жовтня на засіданні ради директорів компанії, оголосили про це наступного дня.

Видання зазначає, що Макаллістер став першою "жертвою" проблем із моделями 737 MAX, які почали масово повертати для техобслуговування. Претензії стосовно цього були основними під час рішення про звільнення.

Джерело The Seattle Times пояснило, що Макаллістера звільнили за сукупністю чинників. Підкреслюють, що після авіакатастрофи в Аддіс-Абебі в березні 2019 року акції компанії втратили п'яту частину своєї вартості.

Після звільнення Макаллістера департамент очолив Стен Діл, виконавчий директор сервісного підрозділу Boeing і колишній керівник підрозділу комерційних реактивних літаків у Сіетлі.

29 жовтня 2018 року Boeing 737 MAX 8, який виконував рейс із Джакарти в Пангкал-Пінанг, зник із радарів майже відразу після зльоту. Лайнер упав у Яванське море. На борту перебували 189 осіб, рятувальники не виявили живих людей.

10 березня 2019 року за шість хвилин після зльоту в Аддіс-Абебі розбився Boeing тієї самої моделі, усі 157 осіб загинули.

Згідно з попереднім звітом слідства, причиною катастрофи ефіопського лайнера стала помилкова активація системи доповнення характеристик маневрування MCAS. Експерти вважають, що та сама система відмовила на індонезійському рейсі.

Після авіакатастрофи в Індонезії та Ефіопії Boeing рекомендувала зупинити польоти всього світового флоту 737 MAX і скоротила виробництво літаків цієї моделі.

4 квітня голова ради директорів корпорації Денніс Мюленбург офіційно визнав, що причиною катастрофи літаків в Індонезії та Ефіопії була помилкова активація MCAS.