Болтон заявив, що Трамп затримував військову допомогу Україні, щоб одержати матеріали про Байдена – ЗМІ
У чернетках книжки колишнього радника президента США Дональда Трампа з нацбезпеки Джона Болтона йдеться про те, що він, держсекретар США Майк Помпео і міністр оборони США Марк Еспер закликали Трампа розморозити військову допомогу Україні, але той відмовлявся. За твердженнями Болтона, Трамп хотів одержати матеріали, що стосуються Гантера Байдена, сина колишнього віцепрезидента США Джо Байдена, пише The New York Times.
Президент США Дональд Трамп мав намір затримувати військову допомогу Україні, поки українська влада не розпочне розслідування проти Гантера Байдена, сина колишнього віцепрезидента США Джо Байдена. Про це йдеться в опублікованій чернетці книжки колишнього радника Трампа з нацбезпеки Джона Болтона, про яку розповіло газеті The New York Times кілька джерел.
Болтон поширив копії чернетки серед своїх соратників, а також надіслав у Білий дім, що є стандартною процедурою перевірки для чиновників.
У книжці колишній радник Трампа розповідає, про що міг би свідчити в Сенаті під час розгляду імпічменту президента США, якщо його викличуть.
У чернетці вказано, що Болтон разом із держсекретарем Майком Помпео і міністром оборони Марком Еспером "десятки разів" закликали Трампа розморозити військову допомогу Україні, оскільки інші чиновники почали скаржитись на затримки. Однак Трамп не робив цього. Американський президент нагадував про "підтримку" в Україні його суперниці на президентських виборах 2016 року Гілларі Клінтон. Болтон також написав, що Трамп повторював "необґрунтовані звинувачення й відверті теорії змови" щодо України.
Крім цього, як стверджує Болтон, адвокат Трампа Рудольф Джуліані кілька місяців "розпалював параною" у президента стосовно колишньої амбасадорки США в Києві Марі Йованович, стверджуючи, що вона відверто не підтримує американського лідера і її потрібно звільнити.
У серпні 2019 року Трамп, за твердженнями Болтона, поділився з ним, що вважає за краще не надавати допомогу Україні, поки українські офіційні особи не передадуть усі наявні в них матеріали, що стосуються Байдена і прихильників Клінтон в Україні.
У Білому домі не прокоментували газеті заяв Болтона.
Затримання оборонної допомоги Україні влітку 2019 року фігурує у справі про імпічмент Трампа: на думку демократів, президент США, затримавши надання допомоги, намагався натиснути на українського колегу Володимира Зеленського, щоб правоохоронні органи розпочали розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента США та ймовірного суперника Трампа на президентських виборах 2020 року Джо Байдена.
24 вересня 2019 року спікерка Палати представників, членкиня Демократичної партії Ненсі Пелосі оголосила про початок офіційного розслідування в межах процедури імпічменту Трампа у зв'язку зі скандалом, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про ймовірний тиск глави Білого дому на президента України Володимира Зеленського під час телефонної розмови 25 липня.
25 вересня було опубліковано стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. Вона свідчить, що президент порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента США і свого ймовірного суперника на президентських виборах 2020 року Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію".
Глава Білого дому називає розслідування "полюванням на відьом" і наполягає, що не тиснув на Зеленського. Президент України заявив, що під час телефонної бесіди його ні до чого "не підштовхували", і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у передвиборчу кампанію у США.
На засіданні 18 грудня Палата представників Конгресу США схвалила обидві статті обвинувачення в межах процедури імпічменту Трампа: "зловживання службовим становищем", а також "перешкоджання роботі Конгресу" під час проведення розслідування. Демократи вважають, що глава Білого дому заради власної політичної вигоди проігнорував національні інтереси США. Трамп став третім американським президентом, якому оголосила імпічмент Палата представників.
Сенат 16 січня розпочав процес у справі про імпічмент Трампа. 18 січня члени Палати представників США передали в Сенат 111-сторінковий документ з обґрунтуванням імпічменту Трампа.
Юристи Трампа вважають, що обидві статті має бути відхилено.
Більшість у Сенаті належить однопартійцям нинішнього американського президента – представникам Республіканської партії.