Боровой: Коментарі Медведєва про санкції США – ілюзії людини, яка не відчуває наслідків цих обмежень на собі
Багато жителів Росії навряд чи погодиться з думкою російського прем'єр-міністра Дмитра Медведєва про користь санкцій Заходу для їхньої країни, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" російський опозиціонер і політичний експерт Костянтин Боровой.
Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що в разі введення США нових антиросійських санкцій "нічого поганого не станеться", оскільки не відчуває на собі наслідків обмежень Заходу. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив російський опозиціонер і політичний експерт Костянтин Боровой.
"Тут є два важливі моменти. Насамперед, зниження рівня дипломатичної взаємодії та фінансування російських компаній, окрім продовольчих. Також мова йде про обмеження дій таких компаній, як "Аерофлот". Путінські щупальця виявляють в економіках інших держав. Тобто незабаром санкції можуть торкнутися не тільки чисто російського бізнесу, але й того, який розвивається приховано. Це не так складно. Навіть спроби одержати кредит для нібито комерційної компанії, пов'язаної з державою, призводять до складних ситуацій. Що стосується Кремля, то він, як і раніше, продовжує розраховувати на свої сировинні ресурси. Поки що ринок трохи зріс, але ж усе може змінитися. Система доходів від торгівлі ресурсами починає працювати тільки на кремлівську групу. А пенсіонерів намагаються перевести на самозабезпечення. Здається, у Кремлі недооцінюють наслідки санкцій США. А це ж серйозний удар по економіці", – підкреслив Боровой.
Він зазначив, що через санкції західні банки побоюються співпрацювати з компаніями з РФ.
"Коментарі Медведєва про санкції США – ілюзії людини, яка не відчуває наслідків цих обмежень на собі. Він розповідає про користь санкцій. Думаю, із ним навряд чи погодяться 30 млн громадян РФ, які сьогодні недоїдають. Так, Москва шукає можливості для обходу санкцій, як той самий Іран. Але ж ціна на сировину буде як на нелегальному ринку. Можна тоді спробувати ще наркотиками поторгувати. Хоча РФ і це вже робить. Але ж це кримінал. Росія дійсно стала токсичною, із її компаніями просто бояться співпрацювати. Зараз почнеться ланцюгова реакція, яку протягом кількох місяців відчує багато компаній, що співпрацюють із РФ. Західні банки бояться працювати з російськими компаніями і не хочуть відкривати їм рахунки", – сказав Боровой.
8 серпня 2018 року США анонсували нові санкції проти Росії за використання хімічної зброї під час замаху на колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочку у Великобританії. Конкретного списку санкцій влада США поки не опублікувала, але обмеження вводять на підставі американського закону про контроль за хімічною та біологічною зброєю від 1991 року. Цей документ передбачає, що Вашингтон має припинити надавати гуманітарну та фінансову допомогу, заборонити продаж озброєння та експорт пов'язаних із нацбезпекою технологій країні, яка застосувала хімічну зброю.
The Washington Post писала, що під забороною опиниться експорт у Росію майже всієї технологічної продукції зі США. Виняток може становити обладнання, необхідне для безпечних пасажирських авіаперевезень і роботи Міжнародної космічної станції. The New York Times стверджує, що американські компанії не зможуть продавати в Росію газові турбіни, електронне та випробувальне обладнання.
У Державному департаменті США повідомляли, що до 6 листопада мають надати Конгресу доповідь про виконання Росією вимог у сфері хімічної та біологічної зброї, після чого почнуться консультації щодо нового пакета санкцій, які не мають часових меж.