Імовірні санкції США непокоять 86% великих російських компаній – опитування
За новинами, які стосуються санкцій США, стежать 97% російських бізнесменів, опитаних Інститутом Адізеса.
Можливість уведення нових санкцій США щодо Росії непокоїть 86% великих російських компаній. Про це свідчать дані опитування Інституту Адізеса, проведеного для видання РБК.
Приблизно 14% респондентів заявили, що не бояться нових санкцій.
За новинами, які стосуються санкцій, стежать 97% опитаних.
50% керівників і власників компаній назвали введення санкцій "дуже ймовірним", інші вважають його просто "можливим". Усі респонденти повідомили, що очікують посилення санкцій упродовж найближчих півроку.
35% учасників опитування вважають, що санкції можуть вплинути на постачання в Росію технологій і товарів. Ще 34% – що обмеження можуть торкнутися їхнього бізнесу через ослаблення рубля і призведуть до нестабільності на фінансових ринках. Приблизно 31% респондентів назвав головним каналом впливу санкцій імовірну заборону на доларові операції державних банків.
Опитування проводили серед 1015 власників і керівників великого бізнесу за допомогою анкет.
8 серпня 2018 року США анонсували нові санкції проти Росії за використання хімічної зброї під час замаху на колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля і його дочку у Великобританії. Конкретного списку санкцій влада США поки не опублікувала, але обмеження вводять на підставі американського закону про контроль за хімічною та біологічною зброєю від 1991 року. Цей документ передбачає, що Вашингтон має припинити надавати гуманітарну та фінансову допомогу, заборонити продаж озброєння та експорт пов'язаних із нацбезпекою технологій країні, яка застосувала хімічну зброю.
The Washington Post писала, що під забороною опиниться експорт у Росію майже всієї технологічної продукції зі США. Виняток може становити обладнання, необхідне для безпечних пасажирських авіаперевезень і роботи Міжнародної космічної станції. The New York Times стверджує, що американські компанії не зможуть продавати в Росію газові турбіни, електронне та випробувальне обладнання.
У Державному департаменті США повідомили, що до 6 листопада мають надати Конгресу доповідь про виконання Росією вимог у сфері хімічної та біологічної зброї, після чого почнуться консультації щодо нового пакета санкцій, які не мають часових меж.