Боровой: Отруєння у Солсбері – проблема не тільки Британії, але й ООН. Сьогодні – "Новачок", завтра – сибірська виразка, післязавтра – компактна ядерна бомба
Влада РФ розглядає поширення ядерних технологій і отруйних речовин як інструмент впливу на світ, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" російський опозиціонер і політичний експерт Костянтин Боровой.
Цивілізований світ стурбований імовірним отриманням терористичними організаціями отруйних речовин і ядерних технологій із Росії. Про це виданню "ГОРДОН" сказав російський опозиціонер і політичний експерт Костянтин Боровой, коментуючи чергове отруєння людей у британському Солсбері.
"У будь-якому разі британці будуть проводити розслідування. Про виробництво "Новачка" на території Росії їм відомо. Проблема, яка хвилює сьогодні увесь цивілізований світ, – це потрапляння отруйних речовин і ядерних технологій із Росії в ту саму Сирію, КНДР, Іран або в руки терористичним організаціям. Влада у РФ захопили бандит, які розглядають поширення ядерних технологій і отруйних речовин як інструмент впливу на світ. Особливо усіх хвилює, що буде під час перехідного періоду у Росії, коли ця влада почне розвалюватися. Адже тоді ядерні ракети опиняться в руках звичайних, а не політизованих бандитів", – зазначив Боровой.
На його думку, отруєння у Солсбері – це проблема не тільки Великобританії.
"Сподіваюся, що за отруєнням у Солсбері знову стоїть Кремль, а не терористи, у яких опинилася отруйна речовина. Потрібно подякувати Кремлю, що у Британії хоча б не сибірську виразку підкинули. У будь-якому разі це демонстрація можливостей і шантаж. До того ж отруєння у Солсбері – проблема не тільки Британії, але й ООН. Сьогодні – "Новачок", завтра – сибірська виразка, післязавтра – компактна ядерна бомба. Це проблема людства. І від реакції на цей шантаж, по суті, залежить, чи виживуть люди на Землі", – підкреслив співрозмовник.
За його словами, у США і Британії активно працює російська агентурна мережа.
"Ще одна проблема – роль агентурної мережі РФ у Британії і США. До того ж це не якісь агенти. що приїхали. Вони набули там громадянства і впроваджені до державних структур цих країн. Я з цим зіткнувся у США. Там один посадовець, колишній громадянин СРСР, просував пропагандистські акції Росії – "Безсмертний полк", автопробіг по східному узбережжю. І якщо для проведення таких операцій використовують певну конфіденційну інформацію, то її беруть якраз у цих агентів. І використання "Новачка" розкриває цю проблему", – резюмував Боровой.
45-річного Чарлі Роулі і 44-річну Дон Стерджесс госпіталізували 30 червня, але повідомлення про подію з'явилося лише 4 липня. Спочатку підозрювали, що пара отруїлася героїном або кокаїном, але пізніше було призначено додаткові експертизи. У поліції заявили, що вони зазнали впливу нервово-паралітичного агента "Новачок".
За інформацією The Sun, пара відвідувала сади королеви Єлизавети у Солсбері, які розташовані за 1,6 км від місця, де в березні "Новачком" отруїли 66-річного екс-полковника ГРУ РФ Сергія Скрипаля і його 33-річну дочку Юлію. Скрипалів наразі виписали з лікарні, але їхнє лікування триває.
Водночас у поліції поки що немає підстав уважати, що інцидент був спланованою атакою. Слідство також не може підтвердити, чи був нервовий агент із тієї самої партії, яку використовували для замаху на Скрипалів.