Боровой: Путіну підпалили хвіст, і це очевидно. Почалася справжня, повноцінна фінансова ізоляція Росії
Президент Росії Володимир Путін наближає розпад держави, уважає російський опозиціонер і політичний експерт Костянтин Боровой.
Нові санкції проти Росії можуть привести до відсторонення від влади президента РФ Володимира Путіна і розпаду країни. Таку думку висловив російський опозиціонер і політичний експерт Костянтин Боровой у коментарі "Апострофу".
"Путіну підпалили хвіст, і це очевидно. Почалася справжня, повноцінна фінансова ізоляція Росії: рахунки блокують, західні компанії, західні банки закривають кредитні лінії, блокують кошти, якщо не доведено їхнього легального походження. Банки дуже бояться потрапити під санкції, і це відбувається в усьому світі. І якщо раніше Кремлю накопичувати фінансові запаси за кордоном було легко, то тепер виявилося, що всі вони під лупою в банкірів", – розповів він.
Боровой зазначив, що великі інвестиції у РФ блокують, а створені для торгівлі із Заходом інструменти поступово знищують.
"Другий етап санкцій, який передбачає блокування рахунків та обмеження в торгівлі, ще не набув чинності. Але коли це відбудеться, багато банків опиниться в дуже складному становищі: їм потрібно буде пояснювати, чому вони допустили відмивання російського капіталу", – підкреслив експерт.
На його думку, російські компанії та російські гроші стають токсичними, тому Путіну необхідні переговори і він намагається пом'якшити режим санкцій, однак "продовжує удавати із себе непохитного лідера".
"Путін зберігає надію на те, що йому є що обміняти на пом'якшення режиму санкцій. Засоби масової пропаганди забиті фотографіями Путіна в Парижі: то він із дружиною [президента Франції Еммануеля] Макрона, то неподалік від [президента США Дональда] Трампа... Але імідж Путіна такий, що навіть сидіти поряд із ним небезпечно, бо це бруд, який прилипає до адекватних лідерів", – розповів Боровой.
Він додав, що в Путіна важка ситуація, а у РФ "закипає Кавказ" і реагує на авторитарний характер влади Далекий Схід.
"Найрозумніше в цій ситуації для збереження влади було б почати відступати. Але Путіну, як він сам думає, для збереження влади відступати не можна. Отже, він наближає розпад держави, відсторонення цієї групи від влади. Якщо десять років тому це здавалося абсурдом і перебільшенням, то зараз питання дезінтеграції Росії відкрито обговорюють", – підсумував експерт.
Після анексії Криму та агресії на Донбасі США, ЄС і низка країн увели санкції проти Росії. Санкційні пакети неодноразово продовжували і розширювали.
8 серпня 2018 року США анонсували нові санкції проти Росії за використання хімічної зброї під час замаху на колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля і його дочку у Великобританії. Конкретний список санкцій влада США поки не опублікувала, але обмеження вводять на підставі американського закону про контроль за хімічною та біологічною зброєю від 1991 року. Цей документ передбачає, що Вашингтон має припинити надавати гуманітарну та фінансову допомогу, заборонити продаж озброєння та експорт пов'язаних із нацбезпекою технологій країні, яка застосувала хімічну зброю.
6 листопада Держдеп США повідомив Конгресу, що Росія не виконала умов, які дозволяють не вводити новий пакет санкцій через отруєння Скрипаля. Через це почали консультації з Конгресом щодо нових обмежувальних заходів проти РФ.
8 листопада США розширили санкції проти Росії через події на Донбасі й у Криму, до нового санкційного списку увійшли російський генерал у відставці, двоє колишніх співробітників СБУ і дев'ять організацій, зокрема чотири ялтинські санаторії та "МДБ" терористичної "ЛНР".