Британія хоче розширити військовий порт на Кіпрі у разі Brexit без угоди з ЄС – The Times
База королівських ВПС Акротірі на Кіпрі має статус суверенної британської території. У разі Brexit без угоди з Брюсселем Кіпр буде змушений відновити митні та інші інспекції, що поставить під загрозу функціонування бази, пише The Times.
Влада Великобританії має намір розширити морський порт, розташований на території військової бази Акротірі на Кіпрі, якщо не вдасться досягти угоди з Європейським союзом щодо Brexit. Про це 30 серпня повідомило видання The Times із посиланням на джерело в міністерстві оборони Сполученого Королівства.
База королівських ВПС має статус суверенної британської території. Зараз обладнання та інші товари доправляють туди через комерційні порти Кіпру.
У разі, якщо Лондон і Брюссель не зможуть досягти угоди, Кіпр відновить митні та інші інспекції, що поставить під загрозу функціонування бази.
Співрозмовник газети зазначив, що Британії фактично знадобиться побудувати новий порт.
За даними видання, фінансувати будівництво будуть із нерозподілених коштів на підготовку до виходу країни з ЄС, які було закладено в останньому бюджеті. Очікують, що будівництво порту обійдеться міністерству оборони Великобританії в £100 млн.
23 червня 2016 року відбувся референдум про вихід Великобританії з ЄС. Згідно з його результатами, 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% – хотіли залишитися в ЄС.
Офіційна процедура виходу Британії з ЄС стартувала 29 березня 2017 року і має тривати два роки.
19 червня 2017 року в Брюсселі розпочалися переговори щодо Brexit.
12 липня 2018 року Лондон оприлюднив остаточний варіант угоди з Брюсселем.
За даними опитування телеканала Sky News, опублікованими 30 липня, 50% британців хочуть повторного референдуму щодо Brexit. 78% опитаних незадоволені роботою уряду під час переговорів про Brexit, лише 10% її схвалили.
Вихід Великобританії з ЄС заплановано на 29 березня 2019 року на 23.00 за лондонським часом (30 березня о 1.00 за Києвом). Перехідний період, під час якого буде збережено торговельні зв'язки, має тривати до кінця 2020 року.