Чорногорія видала Хорватії серба, якого підозрюють у спробі державного перевороту
У Хорватії серба Сашу Сінджелича засуджено до 21 року тюремного ув'язнення за вбивство і крадіжку, які він здійснив у 2001 році.
Чорногорія екстрадувала в Хорватію громадянина Сербії Сашу Сінджелича, якого підозрюють у спробі повалення уряду в Чорногорії. Про це повідомляє Balkan Insight.
У Хорватії Сінджелича засудили до 21 року тюремного ув'язнення за крадіжку й убивства, які він здійснив у 2001 році.
Чоловік був одним із 20 сербів, яких обвинуватили у спробі повалення уряду Чорногорії під час виборів у 2016 році. Під час суду Сінджелич стверджував, що члени змови просто хотіли протестувати на підтримку опозиції й не збиралися здійснювати переворот.
16 жовтня 2016 року в Чорногорії відбулися вибори в парламент, на яких перемогу здобула керівна Демократична партія соціалістів. Того самого дня група екстремістів, яких координували громадяни Росії, що перебували в Сербії, планувала теракти в центрі столиці. Прокуратура Чорногорії підозрює змовників у намірі влаштувати безлади зі стріляниною по демонстрантах у Подгориці, а також заарештувати або вбити тодішнього прем'єра Міло Джукановича.
19 лютого 2017 року британське видання The Telegraph повідомило, що Росія причетна до організації державного перевороту в Чорногорії. Про це свідчать перехоплені телефонні дзвінки, дані електронної пошти та свідчення затриманих у справі про замах на Джукановича. За даними джерела видання, атака на парламент країни й убивство прем'єр-міністра мали занурити Чорногорію в хаос напередодні її вступу в НАТО.
У вербуванні екстремістів влада Чорногорії підозрювала російського офіцера і дипломата Шишмакова, а також його спільника Попова. Вони переховуються в Росії. Обвинувачення висунули дев'ятьом громадянам Сербії і трьом чорногорцям.