У Чорногорії винесли вирок фігурантам справи про спробу держперевороту, серед них – двоє росіян
Найбільші строки у справі про спробу державного перевороту в Чорногорії у 2016 році одержало двоє громадян РФ – Едуард Шишмаков і Володимир Попов – 15 і 12 років. Наразі вони переховуються у Росії.
Суд у Чорногорії виніс вирок підозрюваним у спробі державного перевороту в країні у 2016 році. Про це повідомляє телерадіокомпанія RTCG.
Лідерів проросійського опозиційного "Демократичного фронту" Андрія Мандича і Мілана Кнежевича засудили до п'яти років позбавлення волі. Водія партії Михайла Чагеновича – до півтора року в'язниці. Двох громадян Росії – Едуарда Шишмакова і Володимира Попова – засудили відповідно до 15 і 12 років позбавлення волі. Росіяни на суді присутніми не були, вирок їм винесли заочно.
Усього винними у створенні злочинної організації і в тероризмі було визнано 12 фігурантів справи.
"У кожного члена злочинної організації було визначено завдання та роль, й у своїй діяльності злочинна організація була готова застосовувати насильство і залякування. Водночас усі відповідальні особи знали про свої діяння, бажали їх вчинення, знаючи, що їхні дії були незаконними", – заявив суддя під час оголошення вироку.
16 жовтня 2016 року у Чорногорії відбулися вибори в парламент, на яких перемогу здобула керівна Демократична партія соціалістів. Того самого дня група екстремістів, яких координували громадяни Росії, що перебували в Сербії, планувала теракти в центрі столиці. Прокуратура Чорногорії підозрює змовників у намірі влаштувати безлади зі стріляниною по демонстрантах у Подгориці, а також заарештувати або вбити тодішнього прем'єра Міло Джукановича.
19 лютого 2017 року британське видання The Telegraph повідомило, що Росія причетна до організації державного перевороту в Чорногорії. Про це свідчать перехоплені телефонні дзвінки, дані електронної пошти і свідчення затриманих у справі про замах на Джукановича. За даними джерела видання, атака на парламент країни і вбивство прем'єр-міністра мали занурити Чорногорію в хаос напередодні її вступу в НАТО.
У вербуванні екстремістів влада Чорногорії підозрювала російського офіцера і дипломата Шишмакова, а також його спільника Попова. Вони переховуються у Росії. Обвинувачення виснули дев'ятьом громадянам Сербії і трьом чорногорцям.