Данія ухвалила закон, що дає змогу заборонити проходження "Північного потоку – 2" своїми водами
Парламент Данії усунув законодавчі перешкоди, які не давали змоги заборонити проходження російського газопроводу "Північний потік – 2" через свої територіальні води. Тепер це можна зробити з міркувань зовнішньої політики і політики безпеки.
Сьогодні парламент Данії схвалив закон, згідно з яким може заборонити проходження російського газопроводу "Північний потік – 2" через свої територіальні води. Про це повідомляє данське видання Berlingske Tidende.
Заборону газопроводів тепер можуть аргументувати міркуваннями зовнішньої політики і політики безпеки.
До цього законодавство Данії було таким, що питання зовнішньої політики і політики безпеки не були вагомою підставою для заборони.
Видання зазначає, що ухвалений закон "є скоріше зовнішньополітичним сигналом, ніж реальною перешкодою" для "Північного потоку – 2", адже на лінійному маршруті газопроводу з РФ є тільки околиці данського острова Борнхольм.
НАК "Нафтогаз України" в Facebook подякував Данії.
"Як казав класик: "Берег моря. Чути розбещенi крики морських птахiв, ревiння моржа, а також iншi звуки, iздаваємиє різною морською сволотою", – говориться у пості компанії.
Проект "Північний потік – 2", очолюваний колишнім канцлером Німеччини Герхардом Шредером, передбачає будівництво двох ниток газопроводу сукупною потужністю 55 млрд м&³3; газу на рік із Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. Чинний газопровід "Північний потік" складається з двох ниток довжиною 1224 км із пропускною здатністю 27,5 млрд м&³3; кожна, "Газпром" почав постачання цим газопроводом у 2012 році.
У грудні 2015 року президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що проект другої черги газопроводу "Північний потік" не відповідає енергетичним правилами ЄС (Третьому енергетичному пакету) і підриває роль України як транзитера газу.
У березні 2016 року вісім країн Євросоюзу (Угорщина, Латвія, Польща, Румунія, Словаччина, Чехія, Естонія та Литва) підписало звернення до Єврокомісії з протестом проти проекту газопроводу. Водночас його будівництво підтримують Німеччина, Франція, Австрія та Нідерланди, пише "Немецкая волна".
Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що в ЄС немає одностайної згоди щодо переговорів із Росією стосовно "Північного потоку – 2".