Демократи з Конгресу США ініціюють початок процедури імпічменту Трампа

У Трампа вважають: Мюллер мав на увазі, що змови не було
Фото: ЕРА

Представники Демократичної партії в Конгресі США визнали сигналом останні заяви спецпрокурора Роберта Мюллера про розслідування ймовірних зв'язків передвиборчої кампанії Дональда Трампа з РФ, які він зробив перед своєю відставкою. Низка конгресменів заявила про необхідність розпочати процедуру імпічменту Трампа.

Впливові конгресмени-демократи у США вважають, що Конгрес має ініціювати процедуру імпічменту президента Дональда Трампа. Про це повідомляє українська служба "Голосу Америки".

29 травня спеціальний прокурор Роберт Мюллер, який розслідував імовірні зв'язки передвиборчої кампанії Трампа з РФ, заявив, що конституція США забороняє мін'юсту висувати обвинувачення проти чинного президента. Але, за його словами, "якби в офісу спецпрокурора була впевненість, що президент не здійснював злочину, вони б так і сказали". Після цього Мюллер заявив про свою відставку.

Мюллер також повідомив, що для того, щоб вжити заходів проти чинного президента, треба ухвалювати "процедуру, що відрізняється від системи переслідування злочинів".

"Не було змови, не було кримінальної змови, і мін'юст США підтвердив, що не було і перешкоджання правосуддю. Незалежний прокурор Мюллер також заявив, що міністр юстиції [Вільям] Барр сумлінно поводився з наданою йому доповіддю. Після двох років роботи незалежний прокурор США перегортає цю сторінку, і решта має зробити те саме", – ідеться в заяві прес-секретаря Білого дому Сари Сандерс.

"Голос Америки" зазначає, що представники Демократичної партії побачили в окремих фразах Мюллера сигнал, що тільки Конгрес може взяти на себе місію висунення обвинувачень президентові США. Після цього низка конгресменів-демократів виступила за початок процедури імпічменту.

Серед них сенатори Елізабет Воррен, Корі Буккер, Камала Гарріс.

"Наступним кроком юридичного комітету Палати представників має бути початок офіційної процедури запиту щодо імпічменту, щоб формально почати розгляд, чи необхідно висувати подання про імпічмент", – написав у своєму Twitter конгресмен-демократ Девід Сісілін.

Мюллер із травня 2017 року розслідував імовірну змову оточення президента США з Кремлем і втручання РФ в американські вибори. Кримінальні справи було порушено проти десятків людей. Президент США Дональд Трамп називав розслідування Мюллера незаконним.

22 березня стало відомо про завершення Мюллером розслідування.

24 березня генпрокурор США Вільям Барр надіслав Конгресу лист. У ньому йшлося, що розслідування ймовірного втручання Росії у президентські вибори у США у 2016 році, яке проводив Мюллер, не виявило доказів свідомої змови Трампа і співробітників його передвиборчого штабу з Росією. Також команда Мюллера не змогла довести, що президент США протидіяв правосуддю. Однак факт втручання Росії у вибори під сумнів не ставили.

Відредаговану версію доповіді Мюллера оприлюднили у Конгресі у квітні. Скорочену версію мін'юст США опублікував 18 квітня. В оприлюдненій доповіді засекречено фрагменти, публікація яких може зашкодити національним інтересам США. 6 травня міністерство юстиції Сполучених Штатів опублікувало новий варіант доповіді спецпрокурора.

8 травня офіційний представник президента США Сара Сандерс повідомила, що Трамп скористається своїми "привілеями виконавчої влади", щоб заборонити Конгресу доступ до повного тексту доповіді Мюллера.

У травні суд округу Колумбія у США наказав американському міністерству юстиції оприлюднити раніше засекречені фрагменти з доповіді Мюллера.