Помпео приїхав у Данію обговорювати "Північний потік – 2"
Держсекретар США Майк Помпео прибув у Данію. Імовірно, він обговорить із прем'єр-міністром країни Метте Фредеріксен будівництво газопроводу "Північний потік – 2".
Держсекретар США Майк Помпео прибув У Данію, де 22 липня в Копенгагені зустрічається з прем'єр-міністром Данії Метте Фредеріксен. Серед тем обговорення – будівництво газопроводу "Північний потік – 2". Про це повідомляє "Голос Америки".
Газопровід, який Росія прагне добудувати, доправлятиме газ до Європи дном Балтійського моря. Недобудована ділянка газопроводу проходить через економічну зону Данії.
Минулого тижня Помпео застеріг компанії від допомоги Росії в завершенні газопроводу. Держсекретар вважає, що газопровід зміцнить контроль Кремля над енергетичним ринком Європи і додатково послабить Україну, яка бореться з підтримуваними Росією бойовиками на Донбасі.
Данське енергетичне агентство 6 липня дозволило добудувати газопровід "Північний потік – 2" за допомогою суден нового типу. Під час будівництва газопроводу тепер дозволено застосовувати трубоукладачі не тільки з динамічним, але і з якірним позиціонуванням.
"Північний потік – 2" – газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проєкту – €9,9 млрд, його порівну фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie й австрійська OMV.
Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи. США вважають, що трубопровід посилить залежність Європи від поставок російського газу.
У 2018 році Німеччина, Фінляндія та Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія дала дозвіл тільки 2019 року. Очікували, що будівництво завершиться до кінця 2019 року, але потім запуск "Північного потоку – 2" перенесли на кінець 2020 року.
Зараз будівництво газопроводу заморожено, оскільки у грудні 2019 року США запровадили санкції проти європейських підрядників, що беруть участь у проєкті. Одразу після цього швейцарська компанія Allseas зупинила роботи з будівництва "Північного потоку – 2" і вивела з Балтійського моря свої судна-трубоукладачі.
США заявили про намір розширити санкції проти газопроводу – 30 червня Сенат Конгресу США включив нові обмежувальні заходи у проєкт оборонного бюджету на 2021 фінансовий рік. Сенатори запропонували поширити санкції на фірми, які надають залученим у будівництві газопроводу компаніям страхові та сертифікаційні послуги, а також послуги, пов'язані з технологічною модернізацією або установкою зварювального обладнання.