Данія може зірвати строк запуску "Північного потоку – 2" – ЗМІ

Данія поки що не дала дозволу на будівництво газопроводу через свою територію
Фото: ЕРА

Росія може не встигнути запустити газопровід "Північний потік – 2" вчасно і зірвати строки постачання ним газу, якщо найближчим часом Данія не дасть дозволу на будівництво проєкту на своїй території, пише видання Financial Times.

Якщо найближчими тижнями Данія не дасть згоди на будівництво російського газопроводу "Північний потік – 2" у її територіальних водах, оператор Nord Stream AG не встигне добудувати газопровід у визначений строк. Про це повідомляє видання Financial Times із посиланням на власні джерела.

Співрозмовники видання назвали серпень критичним для газопроводу місяцем.

Financial Times зазначає, що, навіть якщо дозвіл буде отримано у серпні, будь-які додаткові затримки можуть стати критичними і призведуть до зриву строків постачання газу.

"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною по дну Балтійського моря. Довжина маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проєкту – €9,5 млрд, його навпіл фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року, компанія-оператор будівництва газопроводу повідомила, що проєкт можуть завершити до середини 2020 року.

Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. У серпні 2018 року оператор проєкту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії.

Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

12 березня 2019 року Європарламент ухвалив резолюцію, в якій визнав "Північний потік – 2" загрозою для внутрішнього ринку Європейського союзу.

Соціал-демократична партія Данії, яка перемогла парламентських виборах, що відбулися 5 червня, раніше виступала проти будівництва газопроводу "Північний потік – 2", а тепер висловила думку про необхідність ретельно проаналізувати це питання.