Комітет асамблеї ОБСЄ підтримав резолюцію із критикою газопроводів "Північний потік – 2" і "Турецький потік"
У проєкті резолюції, який підтримав комітет із політичних питань і безпеки Парламентської асамблеї ОБСЄ, газопроводи "Турецький потік" і "Північний потік – 2" визнано потенційним засобом шантажу держав, залежних від постачання енергоресурсів.
7 липня в Люксембурзі комітет із політичних питань і безпеки Парламентської асамблеї (ПА) ОБСЄ підтримав проєкт резолюції "Енергетична безпека в регіоні ОБСЄ", в якому висловлено занепокоєння газопроводами "Північний потік – 2" і "Турецький потік".
Про це повідомляють "РИА Новости".
Трубопроводи, якими російський газ планують транспортувати в Європейський союз, члени комітету визнали потенційним засобом політичного та економічного примусу держав, залежних від постачання енергоресурсів.
У документі йдеться про необхідність вести діалог між країнами, які імпортують та експортують енергоресурси, і країнами-транзитерами.
Проти ухвалення резолюції виступила Туреччина, зазначає російське агентство.
Авторкою документа є парламентарійка з Литви Рута Мілюте. У Twitter вона повідомила, що запропоновану нею резолюцію підтримало 39 членів комітету.
6 грудня 2016 року глава "Газпрому" Олексій Міллер повідомляв, що обидві нитки "Турецького потоку" має бути введено в експлуатацію до 2019 року. 26 травня 2018 року у "Газпромі" повідомили, що домовилися з урядом Туреччини продовжити "Турецький потік" до ЄС. 19 листопада "Газпром" завершив будівництво морської частини газопроводу "Турецький потік".
"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має пов'язати Росію з Німеччиною по дну Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проєкту – €9,5 млрд, його навпіл фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року, компанія-оператор будівництва газопроводу повідомила, що проєкт можуть завершити до середини 2020 року.
Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. У серпні 2018 року оператор проєкту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії.
Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.
12 березня 2019 року Європарламент ухвалив резолюцію, в якій визнав "Північний потік – 2" загрозою для внутрішнього ринку Європейського союзу.
19 червня у "Газпромі" повідомили, що по дну Балтійського моря укладено понад 59% труб газопроводу.