Доповідь WWF про знищення 60% тварин не зовсім правильно витлумачено – ЗМІ
Видання The Atlantic звернуло увагу на те, що фахівці не мали можливості досліджувати всі види тварин у всіх регіонах – і з огляду на ситуацію з одними видами припускали, що відбувається з іншими.
Доповідь Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) Living Planet Index ("Жива планета 2018"), про яку написали тисячі видань і більшість винесла у заголовки інформацію про те, що люди з 1974 року знищили приблизно 60% тварин, було не зовсім правильно витлумачено. Про це пише видання The Atlantic.
The Atlantic перечитало доповідь і виявило, що журналісти не зовсім правильно переказали зміст роботи. По-перше, вони звернули увагу на те, що фахівці не мали можливості досліджувати всі види у всіх регіонах – і з огляду на ситуацію з одними видами припускали, що відбувається з іншими (із поправками на те, що одні види вивчено краще, ніж інші; в одних регіонах більше статистики, ніж в інших, тощо).
По-друге, основна фраза доповіді – скорочення популяції тих чи інших диких тварин у середньому на 60%. Щоб зрозуміти її, The Atlantic наводить такий приклад. "Припустімо, у вас є 5000 левів, 500 тигрів і 50 ведмедів. Через 40 років у вас 4500 левів, 100 тигрів і всього п'ятеро ведмедів. Кількість левів скоротилася на 10%, тигрів – на 80% і ведмедів на 90%. У середньому це дає якраз скорочення на 60%. Але загальна кількість тварин за такого сценарію зменшилася із 5550 до 4605, тобто на 17%. Отже, із доповіді ми не можемо зробити висновку, що людина знищила 60% від усієї кількості диких тварин", – пояснює видання.
По-третє, у доповіді йдеться, що популяція половини видів, які моніторить Living Planet Index, зростає, а половина – знижується. "Це означає, що за середніх значень 60% із багатьма видами ситуація набагато серйозніша – як із тиграми і ведмедями з прикладу в попередньому абзаці", – пише The Atlantic.
Видання підкреслює: їхнє роз'яснення не означає, що ситуація з вимиранням тварин не є катастрофічною і що люди не винні у знищенні дикої природи.
30 жовтня Всесвітній фонд дикої природи оприлюднив доповідь "Жива планета 2018", у якій ішлося, що в період із 1970-го до 2014 року планета Земля втратила 60% ссавців, птахів, рептилій і риб. Дослідники вважають, що всього за історію цивілізації було винищено 83% ссавців і половину всіх рослин. "Навіть якби знищення видів зупинилося сьогодні, природі потрібно 5–7 млн років, щоб відновитися", – підсумували вчені.