Держспоживслужба України розпочала перевірку через ситуацію з вівцями в порту Чорноморська
Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів створила робочу групу, яка перевірить дотримання вимог українського законодавства під час проведення карантинування та оформлення документів на поголів'я овець, які два тижні перебували в машині в порту Чорноморська Одеської області без їжі і води.
Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів почала перевірку через ситуацію з вівцями, які два тижні перебували в машині в порту Чорноморська Одеської області без їжі і води, повідомила 30 жовтня прес-служба відомства.
Відповідний наказ №881 керівник відомства підписав 29 жовтня. Держспоживслужба перевірить, чи було дотримано вимоги законів про ветеринарну медицину і захист тварин.
"Із цією метою створена робоча група, яка впродовж двох тижнів має забезпечити проведення перевірки дотримання вимог чинного законодавства України при проведенні карантинування та оформлення документів на поголів'я овець, призначеного для експорту до Турецької Республіки, державними органами та установами, що входять до сфери управління Держспоживслужби", – ідеться в повідомленні.
Директор компанії "Украніксар" Олена Севінч 26 жовтня розповіла, що машина з вівцями, які належать їй, прибула в порт Чорноморська Одеської області 12 жовтня з Туреччини, де від них із невідомих причин відмовилися. У порту тварин пропустити не захотіли, оскільки "Туреччина небезпечна з погляду захворювань". Севінч підкреслювала, що тварини вмирають від голоду та зневоднення.
Прес-секретар Одеської митниці Олена Гусєва заявила, що власниці пояснювали, як можна врегулювати ситуацію, але вона після цього стала ігнорувати представників митниці.
У Держпродспоживслужбі повідомляли, що 27 жовтня машина з тваринами вирушила у Вінницьку область. Там планують утилізувати мертвих тварин і обстежити живих. Із 300 овець загинуло 54.
Поліція Чорноморська відкрила кримінальні провадження за ст. 299 Кримінального кодексу України (жорстоке поводження з тваринами) та ст. 251 (порушення ветеринарних правил) через неналежне утримання овець.