Дослідження у Франції засвідчили ефективність протималярійного препарату під час лікування COVID-19. Одужало 75% пацієнтів

Поки спеціальних ліків проти коронавірусної інфекції COVID-19 немає, лікарі застосовують симптоматичне лікування
Фото: depositphotos.com

Французький лікар-інфекціоніст Дідьє Рауль розповів, що у Франції 24 пацієнти з коронавірусом вживали протималярійний засіб Plaquenil, за шість днів хвороба залишилася тільки у 25% людей. Французька влада планує продовжити дослідження препарату.

Клінічні дослідження у Франції засвідчили ефективність протималярійного засобу хлорохіну під час лікування коронавірусної інфекції. Про це розповів французький лікар-інфекціоніст, глава Середземноморського інституту інфекційних захворювань у Марселі Дідьє Рауль, повідомило 17 березня видання The Connexion.

16 березня на YouTube-каналі інституту опублікували запис презентації результатів дослідження.

Рауль розповів, що в дослідженні брало участь 24 пацієнти – перші інфіковані на південному сході Франції, вони добровільно погодилися на експеримент. Протягом 10 днів пацієнти вживали препарат Plaquenil (назва, з якою продають хлорохін), по 600 мкг щодня.

За шість днів після початку лікування, за його словами, тільки 25% пацієнтів залишалися хворими. Водночас серед хворих, які не вживали Plaquenil, за шість днів інфікованих було 90%.

Раніше про ефективність хлорохіну під час лікування коронавірусу заявляли китайські дослідники.

17 березня офіційна представниця французького уряду Сібет Ндіає назвала результати дослідження Рауля перспективними, але зазначила, що поки немає наукових доказів, що таке лікування діє, повідомив телеканал France 3 Régions. Французька влада планує продовжити дослідження в університетській лікарні Лілля.

Французька фармацевтична компанія Sanofi заявила, що готова надати французькому уряду "мільйони доз" Plaquenil, яких вистачить для лікування приблизно 300 тис. пацієнтів, інформує France 24.

Опитані France 24 і Europe 1 експерти вказали на побічні ефекти від вживання препарату, особливо в разі передозування. По-перше, під час малярії Plaquenil зазвичай не рекомендують людям віком від 65 років (а саме для цієї вікової групи коронавірус є особливо небезпечним). По-друге, як пояснив нефролог Гілберт Дере, Plaquenil негативно впливає на сітківку, що може призвести до втрати зору, а також на роботу серця.

Спеціальних ліків проти коронавірусної інфекції COVID-19 поки немає, зараз під час цього захворювання проводять лише симптоматичне лікування. У Всесвітній організації охорони здоров'я зазначали, що низка лікарських засобів може сприяти поліпшенню самопочуття й полегшенню симптомів COVID-19, але поки немає підтверджень, що який-небудь препарат дає змогу запобігти або лікувати це захворювання.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними ВООЗ станом на вечір 18 березня, коронавірусом інфіковано 207 855 людей у більш ніж 160 країнах, 8648 осіб померли. Найбільша кількість хворих у Китаї, Італії та Ірані.