Дудь: Голосування за поправки до конституції РФ – це ганьба
Російський журналіст Юрій Дудь вважає, що єдиний сенс голосування – дати президенту Російської Федерації Володимирові Путіну можливість залишитися при владі до 2036 року.
Російський журналіст Юрій Дудь назвав ганьбою голосування за поправки до конституції Росії, заплановане на 1 липня 2020 року. Про це він повідомив на своїй сторінці в Instagram.
"Єдиний сенс цього голосування – дати Володимирові Путіну можливість залишитися при владі до 2036 року", – заявив Дудь.
Журналіст послався на виступ Путіна на пресконференції 2008 року, під час якого Путін обіцяв, що не балотуватиметься на третій президентський строк.
"З першого дня роботи президентом Російської Федерації я для себе відразу вирішив, що я не порушуватиму чинної конституції... Кажуть, що найбільшою є залежність від влади. Я цього ніколи не відчував", – заявляв Путін.
Дудь додав, що поки що не вирішив, бойкотуватиме він голосування щодо реформи конституції чи візьме в ньому участь і голосуватиме "проти".
Приблизно впродовж двох годин потому публікація Дудя набрала 350 тис. лайків.
Загальноросійське голосування за поправки до конституції РФ, одна з яких передбачає занулення президентських строків Путіна, призначено на 1 липня 2020 року.
20 січня 2020 року Путін подав проєкт закону про поправки до конституції РФ на розгляд Держдуми. Його одноголосно ухвалили в першому читанні 23 січня.
У документі, зокрема, пропонують виключити можливість обіймати пост глави держави понад два строки поспіль, закріпити пріоритет конституції над міжнародним правом, а також розширити повноваження Конституційного суду. 11 лютого комітет Держдуми РФ затвердив поправки до конституції, у випадку прийняття яких Путін після звільнення з посади президента довічно залишатиметься членом Ради Федерації.
Путін також запропонував поправку, яка передбачає формування главою держави Держради "з метою забезпечення погодженого функціонування та взаємодії органів державної влади".
Деякі експерти вважають, що в такий спосіб російський лідер намагається вирішити проблему збереження влади після 2024 року, коли спливає його черговий президентський строк. Путін є президентом РФ із 2000 року з невеликою перервою. Згідно з чинною конституцією, він не може балотуватися на посаду глави Кремля 2024 року.