Джонсон заявив, що є примарні шанси на Brexit без угоди, у разі якого Великобританія втратить £39 млрд
Новий уряд Великобританії домовиться із ЄС та Ірландією щодо кордонів після Brexit, переконаний прем'єр Борис Джонсон. Водночас у своїй першій промові після затвердження головою кабінету він не відкинув, що Сполученому Королівству доведеться залишити Євросоюз без угоди.
Є лише примарні шанси на те, що Великобританія вийде з Європейського союзу без угоди. Про це, виступаючи з першою промовою після призначення, заявив прем'єр-міністр Борис Джонсон.
Його виступ транслювали у Twitter британського уряду.
"Ми маємо бути готовими до примарної ймовірності, що Брюссель відкине можливість подальших перемовин і ми будемо змушені вийти з ЄС без угоди, але, звісно ж, не тому, що нас влаштовує такий результат", – сказав Джонсон.
За його словами, Brexit без угоди коштуватиме економіці Сполученого Королівства £39 млрд.
"Усім тим, хто пророкує катастрофу, я скажу: так, будуть труднощі, хоча навряд чи суттєві. Але не наші рішення підривали впевненість бізнесу протягом останніх трьох років, а наша відмова ухвалювати рішення", – заявив прем'єр.
Джонсон висловив надію, що йому вдасться досягти домовленості з ЄС та Ірландією про скасування "антидемократичного бекстопу" – тимчасової угоди про "м'який" сухопутний митний кордон на острові Ірландія.
Водночас прем'єр підкреслив, що сподівається на нове, "тепле та ефективне" партнерство з Євросоюзом після 31 жовтня, дати Brexit.
"Дякую 3,5 млн громадян країн ЄС, які живуть і працюють у нас, за внесок у життя нашого суспільства, за їхнє терпіння. Гарантую, що за нового уряду в них є непорушне право залишитися і жити тут", – зазначив Джонсон.
24 липня королева Єлизавета II доручила Джонсону сформувати новий уряд Великобританії.
Рішення про вихід із ЄС Британія ухвалила під час референдуму у червні 2016 року. Тоді 51,9% британців проголосували за вихід зі спільноти. Дату виходу призначили на 29 березня 2019 року.
У листопаді 2018 року Євросоюз і Великобританія узгодили на рівні переговірників 26-сторінкову декларацію про майбутні відносини. Однак документ так і не було ратифіковано, оскільки в січні британський парламент не підтримав урядового проєкту угоди про Brexit. У березні 2019 року Палата громад повторно не схвалила проєкту угоди.
20 березня попередня прем'єрка Тереза Мей надіслала до ЄС прохання про відтермінування виходу. На саміті 10 квітня лідери країн Євросоюзу затвердили відтермінування Brexit до 31 жовтня 2019 року.