Ейдман: Кадиров уже не хоче бути просто сатрапом Чечні. Він тепер претендує на роль вождя російських мусульман
Після виборів 2018 року неминуча сутичка за владу і ресурси між президентом РФ Володимиром Путіним і главою Чечні Рамзаном Кадировим, уважає російський соціолог і політолог Ігор Ейдман.
Через щораз більші амбіції лідера Чечні Рамзана Кадирова президент Росії Володимир Путін після виборів 2018 року буде змушений почати боротися з його впливом. Таку думку висловив російський соціолог і політолог Ігор Ейдман на своїй сторінці у Facebook.
"Судячи з останніх подій, Кадиров уже не хоче бути просто сатрапом Чечні. Він тепер претендує на роль вождя російських мусульман, захисника ісламу в усьому світі. А ким він захоче стати завтра? Вождем і вчителем "усього багатонаціонального російського народу"? Усе це нагадує пушкінську казку "Про рибалку і рибку". У ролі золотої рибки – Путін, у ролі ненаситної баби – Кадиров", – написав він.
Політолог зазначив, що Путін зробив Кадирова начальником Чечні, потім дав тому диктаторські повноваження, потім надав у безконтрольне розпорядження величезні фінансові ресурси.
"А Кадирову все мало. Він вимагає дедалі більше. Намагається в Москві поводитися так, як звик у Грозному. Кадировці тут одне з найвпливовіших силових угруповань. Контролюють чималу частину як легального, так і тіньового московського бізнесу. Але і цього Кадирову виявилося замало. Тепер він намірився, не більше не менше, визначати зовнішню політику Росії", – наголосив він.
На думку Ейдмана, скоро настане момент, коли Кадиров запропонує Путіну "бути у нього на побігеньках".
"Путіну, звичайно, усе це не може подобатися. Проте до виборів 2018 року жодних різких рухів він робити не буде. А що потім? Сутичка за владу і ресурси між ним і Кадировим неминуча. Загнаний російський Болівар двох таких досвідчених спиногризів не витримає", – підсумував соціолог.
28 серпня на сайті міністерства закордонних справ Росії було опубліковано коментар у зв'язку із ситуацією в М'янмі. У ньому йшлося, що "бойовики так званої Армії порятунку рохінджей Ракхайн здійснили серію скоординованих нападів на поліцію й армійські підрозділи в М'янмі. МЗС Росії підкреслило, що засуджує цю "вилазку", яка спрямована на "підрив зусиль мьянманської влади і міжнародного співтовариства щодо стабілізації становища в Ракхайнській національній області", де проживають мусульмани.
З М'янми через спалахи насильства втекло приблизно 73 тис. представників народності рохінджа, повідомила Reuters представник управління верховного комісара ООН у справах біженців Вівіан Тан. Протягом минулого тижня в зіткненнях і в результаті дій військових загинуло близько 400 осіб, зазначає агентство.
3 вересня міністерство закордонних справ Росії закликало всі залучені в сутички на північному заході М'янми сторони до швидкого налагодження конструктивного діалогу. Цього дня мусульмани у РФ вийшли на протести через насильство в М'янмі.
Кадиров заявив, що виступить проти позиції Росії, якщо влада країни підтримає "геноцид мусульман".