Фельгенгауер: Для Росії вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності вигідний подвійно
У разі одностороннього виходу США з Договору з РФ про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності цим може скористатися російська пропаганда. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив російський військовий експерт Павло Фельгенгауер.
Росії вигідно, якщо США вирішать в односторонньому порядку розірвати з нею Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (РСМД), сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" російський військовий експерт Павло Фельгенгауер.
"Багато хто у Вашингтоні, зокрема і в Пентагоні, виступає проти виходу США з договору РСМД, оскільки не бачить у цьому великого сенсу. Але [президент США Дональд] Трамп може це зробити, і Сенату не вдасться його зупинити. У Вашингтоні вважають, що вихід із договору стане подарунком Трампа [президенту РФ Володимиру] Путіну. Для Росії вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності вигідний подвійно. Адже у РФ є системи, які вона готова розгортати. А у США їх немає, і найближчими роками вони не з'являться", – підкреслив Фельгенгауер.
За його словами, можливим виходом США з договору може скористатися і російська пропаганда.
"Росія готує ці системи вже років 15. Наприклад, "Іскандери" спочатку були подвійними системами – як для балістичних, так і для крилатих ракет. Ті ж ракети "Калібр" вигідніше розгортати не на фрегатах і корветах, а на вантажівках – адже це значно дешевше. Та й заховати їх легше: десь під мостом поставив – і все. Екіпаж значно менший, дешевше будувати й утримувати. Тобто за всіма параметрами вигідніше. Ну, і з погляду пропаганди Росії вигідний вихід США з договору РСМД. Мовляв, дивіться, європейці, американці спрямували на вас свої ракети. Саме тому багато хто у США і проти", – зазначив Фельгенгауер.
Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності підписали 1987 року генеральний секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов і президент США Рональд Рейган. Угода забороняла сторонам виробництво балістичних і крилатих ядерних ракет наземного базування дальністю від 500 до 5,5 тис. км, їх випробування і розгортання.
Наприкінці червня 2017 року низка американських конгресменів-республіканців виступила з пропозицією про вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності через те, що його не дотримується Росія.
20 жовтня 2018 року президент США Дональд Трамп повідомив, що США вийдуть із Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності.
Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон підкреслив, що загрозою є не вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності, а наявність російських ракет на європейській території.
Президент Росії Володимир Путін заявив, що якщо після виходу США з договору американські ракети середньої і меншої дальності доправлять у Європу, то Росія "повинна буде відповісти дзеркально".
3 грудня на сайті комітету з міжнародних справ Сенату США було опубліковано лист, у якому група сенаторів-демократів висловила "серйозну стурбованість" у зв'язку з наміром Білого дому в односторонньому порядку розірвати договір із РФ. На їхню думку, такий крок стане "подарунком для Росії".