Флінн готовий визнати себе винним у наданні неправдивих свідчень про контакти з російським послом – The New York Times
Екс-радник президента США Майкл Флінн співпрацює зі слідством, яке вивчає контакти членів передвиборчої команди Дональда Трампа з росіянами, з'ясувала газета The New York Times.
Колишній радник президента США Дональда Трампа з національної безпеки Майкл Флінн 1 грудня готується визнати свою провину у наданні неправдивих свідчень агентам ФБР у межах розслідування контактів між членами команди Трампа та російськими представниками. Про це пише The New York Times.
Свідчення Флінн, як очікують, дасть у Федеральному суді Вашингтона. Ідеться про як мінімум два втаємничені контакти з послом Росії у США Сергієм Кисляком.
За даними газети, адвокати Флінна заявили, що більше не можуть коментувати перебіг розслідування, яке веде офіс спеціального прокурора Роберта Мюллера. Це є ознакою того, що їхній клієнт співпрацює зі слідством, писало видання.
Джерела NBC на початку листопада повідомляли, що в офісі Мюллера зібрали достатньо інформації, щоб висунути Флінну обвинувачення.
Флінна звільнили з посади радника за 24 дні після призначення Трампа, у лютому 2017 року. Причиною того, що він покинув посаду в Білому домі, назвали "втрату довіри" з боку президента.
У січні видання The Wall Street Journal повідомило, що розвідслужби розслідували зв'язки Флінна із представниками російської влади. Зокрема, вивчають телефонні дзвінки Флінна Кисляку, зроблені наприкінці грудня 2016 року. Відомо, що у день запровадження додаткових санкцій щодо Кремля, 29 грудня, зафіксували п'ять телефонних розмов радника і Кисляка.
Газета The Washington Post із посиланням на власні джерела писала, що Флінн обговорював із Кисляком зняття санкцій із РФ. За відомостями The New York Times, радника президента допитували агенти ФБР. Флінн заперечував, що санкції були темою його розмови з Кисляком.
У квітні видання The Washington Post із посиланням на документи, оприлюднені Білим домом, повідомило, що Флінн у своїй попередній декларації приховав платежі, отримані у 2015 році від російських компаній, зокрема від телеканала RT, "Лаборатории Касперского" й авіакомпанії "Волга-Днепр".