Флінн визнав себе винним у даванні неправдивих свідчень про контакти з російським послом
Вирок екс-раднику президента США з нацбезпеки Майклу Флінну, який уклав угоду зі слідством, очікують протягом трьох місяців.
Колишній радник президента США з національної безпеки Майкл Флінн визнав себе винним у давані неправдивих свідчень агентам ФБР і заявив про готовність співпрацювати зі слідством. Про це він сказав на слуханнях у Федеральному суді у Вашингтоні, пише Reuters.
Офіс спеціального прокурора Роберта Мюллера висунув проти Флінна обвинувачення за двома епізодами дезінформування ФБР щодо контактів із колишнім послом Росії у США Сергієм Кисляком.
Генерал Флінн зазначив у письмовій заяві, що буде співпрацювати зі слідством в інтересах своєї сім'ї та Сполучених Штатів. За його словами, йому "боляче терпіти незаслужені обвинувачення" у державній зраді.
Він не став спілкуватися з пресою.
Представники офісу спецпрокурора повідомили, що для оголошення вироку Флінну після угоди зі слідством знадобиться орієнтовно три місяці.
Флінна звільнили з посади радника президента Дональда Трампа за 24 дні після призначення, у лютому 2017 року. Причиною того, що він покинув посаду, в Білому домі назвали "втрату довіри" з боку президента.
У січні видання The Wall Street Journal повідомило, що розвідслужби розслідували зв'язки Флінна із представниками російської влади. Зокрема, вивчають телефонні дзвінки Флінна Кисляку, зроблені наприкінці грудня 2016 року.
Газета The Washington Post із посиланням на власні джерела писала, що Флінн обговорював із Кисляком зняття санкцій із РФ. За відомостями The New York Times, радника президента допитували агенти ФБР. Флінн заперечував, що санкції були темою його розмови з Кисляком.
Джерела NBC на початку листопада повідомляли, що в офісі Мюллера зібрали достатньо інформації, щоб висунути Флінну обвинувачення.
1 грудня The New York Times написала, що Флінн готовий визнати себе винним у межах угоди зі слідством.