Генасамблея ООН не підтримала резолюції РФ про збереження чинним Договору про ракети середньої та меншої дальності
Необхідність ухвалення резолюції про збереження Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності РФ аргументувала на Генасамблеї ООН внеском договору в міжнародну безпеку.
21 грудня Генеральна Асамблея ООН проголосувала проти ухвалення запропонованої Росією резолюції про збереження чинним Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД). Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Документ підтримали 43 члени Генасамблеї, проти проголосували 46 за 78 тих, хто утримався.
Резолюція передбачала рекомендувати учасникам договору зберегти угоду чинною.
Проти ухвалення документа виступив представник США, який заявив, що РФ постійно порушує договір, "розробляє, тестує системи ракет, які мають дальність понад 500 км і які забороненоза ДРСМД".
Позицію Вашингтона підтримали, зокрема, Україна та Польща.
Росія аргументувала необхідність ухвалення документа "істотним внеском" договору в міжнародну безпеку і стабільність.
Москву, серед інших, підтримали Австрія, Білорусь і Китай.
ДРСМД підписали в 1987 році Михайло Горбачов, який був тоді генеральним секретарем ЦК КПРС, і президент США Рональд Рейган. Угода забороняла сторонам виробництво балістичних і крилатих ядерних ракет наземного базування дальністю від 500 км до 5,5 тис. км, їх випробування і розгортання.
Наприкінці червня 2017 року група американських конгресменів-республіканців виступила з пропозицією про вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності через те, що його не дотримується Росія. 20 жовтня 2018 року президент США Дональд Трамп повідомив, що США вийдуть із Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності.
Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон підкреслив, що загрозою є не вихід США з договору, а наявність російських ракет на європейській території.
Президент Росії Володимир Путін заявив, що якщо після виходу США з договору американські ракети середньої і меншої дальності буде доправлено в Європу, Росія "повинна буде відповісти дзеркально".
4 грудня держсекретар США Майк Помпео закликав Росію протягом 60 днів повернутися до виконання зобов'язань у межах Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності.