Глава МЗС Туреччини заявив, що ізолювати Іран нерозумно і небезпечно
Односторонні санкції США шкодять не тільки сусіднім країнам, але й державам у багатьох інших регіонах, зазначив глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу.
Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу під час візиту до Токіо розкритикував Сполучені Штати за рішення відновити санкції проти Ірану, повідомляє турецьке державне агентство "Анадолу".
Він зазначив, що санкції не досягнуть своєї мети. На думку міністра, конструктивний діалог і переговори принесуть більше користі.
Чавушоглу наголосив, що Туреччина закуповує в Ірану нафту і газ. Він додав, що низка країн, зокрема Туреччина і Японія, зіткнулися з проблемою диверсифікації джерел енергоресурсів через антиіранські санкції.
Міністр вважає, що ізолювати Іран нерозумно і навіть небезпечно, а карати іранський народ – несправедливо.
"Анкара сподівається на розумне вирішення проблем з Іраном замість санкцій. Односторонні санкції США шкодять не тільки сусіднім країнам, але й низці держав у багатьох інших регіонах", – заявив Чавушоглу.
Санкції Сполучених Штатів проти Ірану набули чинності 5 листопада. До санкційного списку занесено понад 700 громадян, компаній, літаків і суден.
8 травня президент США Дональд Трамп оголосив, що його країна виходить зі Спільного всеосяжного плану дій стосовно Ірану, вважаючи його "катастрофічним". За його словами, Тегеран обманював світову спільноту, приховуючи розробки в галузі ядерної зброї.
Державний секретар Сполучених Штатів Майк Помпео 2 листопада повідомив, що санкції спрямовані на "докорінну зміну поведінки Ірану, який повинен поводитися "як нормальна країна". Він також озвучив 12 вимог, виконання яких дасть підстави зняти санкції з Ірану. Серед них – відмовитися від підтримки тероризму та розроблення ядерного та балістичного озброєння, а також припинити участь у воєнному конфлікті в Сирії.
Мета американських санкцій – калічити і стримувати економіку Ірану, заявив 4 листопада верховний лідер держави аятола Хаменеї. Він також додав, що занепад США – "це неминуча реальність".