Глава ЦРУ заявив, що Північна Корея серйозно просунулася в розробленні ядерної зброї
Північна Корея просунулася в розробленні ядерної зброї, здатної досягти США, заявив директор ЦРУ Майк Попмео. За його словами, рахунок до створення таких озброєнь "іде на місяці", тому міжнародна спільнота має знайти спосіб натиснути на КНДР.
Директор Центрального розвідувального управління США Майк Помпео заявив 19 жовтня, що розроблення ядерної зброї Північною Кореєю наразі на рівні, який незабаром дасть змогу Пхеньяну завдати удару по Сполучених Штатах, повідомляє CBS.
За словами Помпео, Пхеньян близький до отримання такої зброї, яка зможе досягнути США, тому Вашингтон має "в політичному полі діяти так, як ніби КНДР стоїть на порозі її створення".
За словами директора ЦРУ, Пхеньян ближчий до розроблення ядерної зброї, ніж п'ять років тому, і "буде ще ближчим за п'ять місяців", якщо міжнародна спільнота не знайде способу натиснути на КНДР.
Помпео визнав, що розвідувальні дані не дають змоги США точно прогнозувати, коли саме це може статися, однак наголосив, що "йдеться про місяці".
Із 2006 року КНДР провела шість випробувань ядерної зброї. Останнє – 3 вересня цього року. Протягом останніх двох місяців країна провела кілька запусків балістичних ракет.
Рада Безпеки ООН 11 вересня ухвалила резолюцію про посилення санкцій щодо Північної Кореї, запровадивши заборону на експорт північнокорейського текстилю, а також жорсткі ліміти на постачання до країни нафтопродуктів, зокрема сирої нафти та конденсатів.
30 вересня в Держдепартаменті США заявили, що офіційні особи Північної Кореї не продемонстрували ознак зацікавленості в переговорах про денуклеаризацію.
7 жовтня президент США Дональд Трамп написав у Twitter, що "президенти і їхні адміністрації говорили з Північною Кореєю 25 років, укладали угоди і виплачували величезні суми грошей, але все це не працювало". "Пробачте, але тільки одна річ може спрацювати", – резюмував він.
Коли журналісти попросили Трампа роз'яснити його останній твіт, він заявив, що "нічого роз'яснювати". На запитання, яка "одна річ" може спрацювати, президент відповів: "Ви досить скоро це зрозумієте".
9 жовтня міністр оборони Джеймс Меттіс заявив, що армія США має бути готовою до "воєнних варіантів" протидії КНДР.
15 жовтня держсекретар США Рекс Тіллерсон наголосив, що дипломатичні зусилля США щодо стримування КНДР продовжуватимуть, "доки не впадуть перші бомби".
16 жовтня на Корейському півострові почалися спільні військові навчання США і Південної Кореї. КНДР у відповідь заявила, що США і Південна Корея мають бути готовими до удару через військові навчання біля Корейського півострова.