Гудков про пам'ятник Калашникову: Ця історія – про якість держуправління загалом
Пам'ятник Михайлу Калашникову зі схемою німецького автомата StG 44 став демонстрацією того, що навіть для для розв'язання простих завдань влада РФ не може знайти грамотних виконавців, уважає екс-депутат Держдуми Дмитро Гудков.
Скандал із пам'ятником винахіднику автомата Калашникова Михайлу Калашникову, на якому зображено схему німецького автомата, продемонстрував наслідки негативного відбору у російській системі влади. Таку думку висловив екс-депутат Держдуми Дмитро Гудков у Facebook.
"Автор пам'ятника, придворний скульптор Салават Щербаков: "Нам німецький автомат підсунули, а ті, хто нас звинувачує, намагається зробити з цього політичну історію". Воєнно-історичне товариство міністра культури Володимира Мединського, яке замовило пам'ятник: "Ми у зброї не розбираємося". Московська влада: набрала в рот води", – зазначив він.
Політик підкреслив, що схожу ситуацію можна спостерігати на всій вертикалі влади.
"Ця історія – про якість держуправління загалом. Здавалося б – що може бути простішим, ніж виліпити автомат? Але навіть із таким простим завданням влада не може впоратися, не може знайти грамотних виконавців. І так – на всій вертикалі, від Думи до найостаннішого районного посадовця. Літаки тонуть, тому що порвався тросик. Вертольоти луплять по своїх. Заходяться криком розіп'яті по телевізору хлопчики. Палають пожежі у фотошопі. Крадуть дисертації міністри", – розповів Гудков.
Він додав, що нагору вибиваються найсіріші, але найвідданіші владі.
"Неважливо, що вони нічого не знають і не вміють, головне – розуміють, чого від них чекають. Салават Щербаков не скульптор. Він – символ. Тим часом усе те ж Воєнно-історичне товариство поставило в Москві бюст Сталіна. І ми нічого не зможемо їм пояснити, бо вони просто не зрозуміють. Відданість замінює розум", – підсумував екс-депутат.
Пам'ятник Калашникову відкрили 19 вересня в Москві на перетині Садової-Каретної і Долгоруковської вулиць. Монумент являє собою восьмиметрову скульптуру зброяра з автоматом АК-47 у руках. У композиції представлено також образи земної кулі і святого Георгія Побідоносця – як символи збереження миру і перемоги "над силами зла".
21 вересня редактор журналу Rolling Wheels Юрій Пашолок звернув увагу, що на пам'ятнику Калашникову висічено схему німецького автомата StG 44, який, на думку деяких дослідників, був прототипом для повного або часткового копіювання під час розроблення автомата Калашникова.
22 вересня робітників, які демонтували схему німецького автомата з установленого в Москві пам'ятника винахіднику автомата Калашникова Михайлу Калашникову, затримала поліція.