Гудков: Страшна помста: США заріжуть нам фінансування енергетичних проектів, а РФ вишле дипломатів і забере дачу
Росії нема чим відповісти на санкції США, уважає екс-депутат Держдуми Дмитро Гудков.
Росії нічим симетрично відповісти на санкції США, а введені рішенням Конгресу обмеження буде дуже важко виправити в майбутньому. Таку думку висловив екс-депутат Держдуми Дмитро Гудков у Facebook.
"Страшна помста: США заріжуть нам фінансування всіх енергетичних проектів, будуть по всьому світу ганятися за фірмами, які беруть участь у них, а Росія у відповідь... вишле (можливо) 35 дипломатів і забере дачу", – написав він.
Політик зазначив, що глава МЗС РФ Сергій Лавров не знайшов вартісної асиметричної відповіді на санкції.
"Який там уже рік уставання з колін – але, як і раніше, з'ясовуємо, що відповісти на дії "західних партнерів" абсолютно нічим. Як правильно хтось написав у Twitter, ще можна давити бульдозерами дітей біля посольства США – але якщо вже й це не допоможе", – продовжив він.
Екс-депутат додав, що найнеприємнішим є те, що санкції потім буде надзвичайно важко скасувати.
"Пам'ятаєте таку поправку Джексона–Веніка? Ухвалено її було в 1974 році, а скасовано – у 2012-му, коли не було вже ні СРСР, ні заборони на виїзд із нього, через що, власне кажучи, і зчинилася буча. Звичайно, президенти США обмежували її дію своїм указом, але цей дамоклів меч продовжував висіти над Росією", – нагадав він.
Гудков попередив, що нинішні санкції США будуть "дамокловим мечем" для Росії навіть після кінця президента Володимира Путіна.
"Мине ще дуже багато років, поки їх буде скасовано. Це ж тільки в Росії президент натякнув – і Дума побігла виконувати. А Конгрес влаштований трішки інакше. Тож Путін чудово формує для Росії образ майбутнього на багато десятиліть уперед. Санкції як міра економічної боротьби – це надовго, привід дали, і взяти його назад уже не вийде. Спасибі Володимиру Володимировичу за щасливе дитинство наших онуків у міжнародній ізоляції", – підсумував він.
25 липня Палата представників Конгресу США підтримала законопроект про нові санкції проти Росії, Ірану і КНДР. Тепер документ передадуть на розгляд у Сенат, а далі – на затвердження президенту США Дональду Трампу. Санкції можуть вдарити по фінансовому, енергетичному, оборонному та інших секторах російської економіки.
Законопроект зобов'язує президента США заздалегідь погоджувати з Конгресом будь-які пом'якшення або скасування санкцій. Глава Білого дому не зможе зняти обмежувальних заходів особистим указом, як це було раніше.
Росія готує низку симетричних заходів у відповідь на можливе введення нових санкцій США, повідомили російські ЗМІ з посиланням на джерела в МЗС РФ. Російська влада може накласти арешт на дачний комплекс американського посольства в Срібному Бору (Москва), оскільки нові санкції виключать можливість повернення російської дипвласності у Вашингтоні, вилученої в грудні 2016 року. Крім цього, Москва може вислати 35 американських дипломатів. Стільки само співробітників російського посольства у Вашингтоні влада США вислала минулого року.