Ілларіонов: Там, де проводять обов'язкову вакцинацію всього населення старовинною вакциною БЦЖ, виробляється додатковий імунітет проти коронавірусу G

Ілларіонов: З'ясували, що це щеплення створює додатковий імунітет
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

В інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман старший науковий співробітник Інституту Катона у Вашингтоні Андрій Ілларіонов зазначив, що у країнах, де населення вакцинували БЦЖ, рівень смертності від COVID-19 приблизно у 15 разів нижчий.

Протитуберкульозна вакцина БЦЖ впливає на коронавірус, повідомив в авторській програмі головної редакторки інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман колишній радник президента РФ Володимира Путіна, російський економіст, старший науковий співробітник Інституту Катона у Вашингтоні Андрій Ілларіонов.

"З'ясували, що це щеплення створює додатковий імунітет або мобілізує імунітет людини, який діє не тільки проти туберкульозу, а й, як ми тепер бачимо, і проти коронавірусу. За місяць після того, як починається стадія епідемічного вибуху на тій чи іншій території, країни, у яких була обов'язковою вакцинація БЦЖ проти туберкульозу, мають рівні захворюваності і смертності приблизно у 15 разів нижчі, ніж рівні захворюваності та смертності у країнах, де таку вакцинацію проводили або вибірково, або лише для груп ризику, або вона була добровільною, або була обов'язковою в минулому, але 10–30 років тому її скасували", – сказав він.

Експерт зазначив, що такі країни розташовані в Західній Європі.

"У США і Канаді ніколи не було обов'язкової вакцинації БЦЖ. В Італії ніколи не було обов'язкової вакцинації БЦЖ. В Іспанії вона була, але її скасували 30 років тому. У Португалії вона діяла, її скасували лише 2017 року. І якщо ми подивимося на рівні захворюваності і смертності між Іспанією та Португалією, то вони суттєво різняться... Статистично – ще раз скажу, статистично, не медично – бачимо очевидне явище: там, де проводили і проводять постійну й обов'язкову вакцинацію всього населення вакциною БЦЖ, старовинною вакциною, якій більше ніж 100 років, там виробляється додатковий імунітет проти коронавірусу і рівні смертності та захворюваності нижчі", – пояснив Ілларіонов.

За його словами, "багато з африканців, якщо не повністю, вакциновані БЦЖ", тоді як у США ні афроамериканців, ні білих не прищеплювали нею в обов'язковому порядку.

Ілларіонов: Нехай Аваков установить жорсткий карантин для Зеленського на зустрічі з Путіним. Під назвою: "Не лізь! Уб'є!". Читайте повну версію інтерв'ю

Наприкінці 2019 року в Китаї виник спалах коронавірусної інфекції COVID-19. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

За даними американського Університету Джонса Гопкінса, станом на 1 травня у світі коронавірус підтверджено майже у 3,3 млн осіб, померло понад 233 тис.

Найбільше хворих на коронавірус у США (більше ніж 1 млн), Іспанії (237 тис.) та Італії (203 тис.).