"Імідж влади різко погіршився". Соціологи вважають, що в Росії посилився протестний потенціал
Негативне ставлення до російської влади різко посилилося на тлі пандемії коронавірусу, вважає незалежна дослідницька група Сергія Белановського.
Приблизно половина громадян Росії вважає, що ситуація у країні може призвести до великих соціально-політичних потрясінь, зокрема масових протестів. Про це йдеться в доповіді незалежної дослідницької групи Сергія Белановського. Як зазначають "Ведомости", Белановський був одним із дослідників, яким вдалося передбачити протести в Росії у 2011–2012 роках.
"Тренд негативного ставлення до федеральної влади, який почав формуватися ще 2011 року і знову з'явився після "кримської перерви" 2018-го, 2020 року різко посилила пандемія коронавірусної інфекції", – ідеться в дослідженні.
Соціологи дійшли висновку, що "імідж влади в масовій свідомості різко погіршився". "Пропаганда перестала діяти і викликає все більше неприйняття, а основним об'єктом негативних висловлювань став особисто президент Володимир Путін. Головна претензія до нього – що він не виправдав покладених на нього надій і збудував державну систему, яка не працює", – пишуть "Ведомости".
У коментарі газеті прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що у Кремлі ще не ознайомилися з доповіддю. Водночас він визнав, що "є певні наслідки в аспекті проблем, які переживають громадяни". "Є наслідки тієї пандемічної ситуації, яка відбивається на економіці. Ці наслідки чітко зафіксовано", – сказав Пєсков.
Масові протести в Росії у 2011–2013 роках почалися після виборів до Держдуми VI скликання (грудень 2011-го) і виборів президента, на яких учергове переміг Володимир Путін (березень 2012-го). На думку опозиції, голосування супроводжували масові порушення, а результати виборів було фальсифіковано. Під час протестів силовики кілька разів жорстко розганяли активістів, зокрема на Болотній площі в Москві.