Інформатор у справі Магнітського був, найімовірніше, убитий за прямим указом Путіна – BuzzFeed

Джерела повідомили виданню BuzzFeed, що "Кремль активізував свої зусилля з ліквідації своїх ворогів за кордоном упродовж останніх кілька років, особливо у Великобританії"
Фото: ЕРА

У доповіді з аналізом "використання Росією політичних убивств в управлінні державою", яку підготували американські спецслужби за завданням Конгресу США, стверджують, що з високою часткою впевненості можна говорити про вбивство Олександра Перепиличного за наказом Кремля, повідомило BuzzFeed із посиланням на джерела в американських, британських і французьких спецслужбах.

Російський фінансист і інформатор у справі юриста інвестиційного фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського, який помер у 2009 році в слідчому ізоляторі в Москві, Олександр Перепиличний був, найімовірніше, убитий за прямим указом Путіна або людей, близьких до нього. Про це йдеться в доповіді управління директора Національної розвідки (ODNI) Сполучених Штатів Америки (США), повідомило видання BuzzFeed із посиланням на джерела в американських, британських і французьких спецслужбах.

У виданні зазначили, що підготувати доповідь з аналізом "використання Росією політичних убивств в управлінні державою" попросив у 2015 році Конгрес США американські спецслужби. У підсумку, як зазначили співробітники розвідки США, у звіті стверджують, що з високою часткою впевненості можна говорити про вбивство Перепиличного за наказом Кремля.

Водночас офіційні представники ODNI і Центрального розвідувального управління (ЦРУ) відмовилися коментувати цю інформацію, пославшись на високий рівень секретності.

У коментарі виданню один із високопоставлених співробітників розвідки США сказав, що "Кремль активізував свої зусилля з ліквідації своїх ворогів за кордоном упродовж останніх кілька років, особливо у Великобританії". Інший представник спецслужби запевнив, що співробітники МІ-6, які погодилися із цими висновками, замовчують цю інформацію з політичних міркувань.

Представники спецслужб Великобританії і США також зазначили, що британський уряд не хоче розпалювати дипломатичну напруженість із Росією, оскільки зацікавлений у збереженні потоку російських інвестицій у лондонські банки і нерухомість.

Крім того, BuzzFeed повідомило, що розслідуванням смерті Перепиличного займалися і французькі спецслужби, яким регулярно перешкоджала британська влада. Так, французький детектив назвав "дивним" той факт, що англійці "послабили будь-яке розслідування явно підозрілої смерті".

Інформатор спецслужб у справі Магнітського Олександр Перепиличний переїхав до Лондона у 2010 році. Він помер під час пробіжки у 2012 році від серцевого нападу. Як уважали спочатку, його смерть була природною.

Юрист британського фонду Hermitage Capital Сергій Магнітський помер у СІЗО "Матроська тиша" 16 листопада 2009 року. Лікарі СІЗО засвідчили смерть від розриву підшлункової залози внаслідок панкреонекрозу. Пізніше слідство заявило, що Магнітський помер від серцевого нападу.

У грудні 2012 року у США було ухвалено "закон Магнітського", що вводить персональні санкції щодо осіб, відповідальних за порушення прав людини та принципу верховенства права у РФ. Спочатку в список увійшло 18 осіб, здебільшого – співробітники правоохоронних органів, які, за версією укладачів списку, мали стосунок до розслідування кримінальної справи стосовно Магнітського. "Список Магнітського" кілька разів розширювали. Востаннє – у січні 2017 року, коли США занесли до нього голову Слідчого комітету РФ Олександра Бастрикіна і депутата Держдуми Андрія Лугового.

У грудні 2016 року Конгрес США ухвалив "глобальний закон Магнітського", того самого місяця його підписав президент США Барак Обама. Згідно із законом, президент США може ввести санкції проти громадян будь-якої іноземної держави, якщо доведено, що вони мають стосунок до грубих порушень прав людини і корупції. Санкції можуть передбачати заборону на в'їзд у США і заморожування активів.