Інформацію Microsoft про причетність до атаки російських хакерів на сервери США у МЗС РФ назвали бездоказовою

У МЗС РФ заявили, що у США доказів "просто немає і бути не може"
Фото: Совет Федерации / Facebook

У МЗС РФ заявили, що компанія Microsoft, яка повідомила про причетність російських хакерів до спроби зламу американських серверів, бере участь у "полюванні на відьом" із боку Вашингтона.

Інформацію компанії Microsoft про намагання російських хакерів втрутитися у проміжні вибори у США не підтверджено доказами. Про це 21 серпня заявили в департаменті інформації і друку міністерства закордонних справ (МЗС) РФ.

"За всього бажання неможливо предметно коментувати заяви, зроблені без наведення хоча б якихось доказів і явно розраховані на максимальний політичний та публічний "вау-ефект", – ідеться в коментарі на сайті відомства.

У МЗС РФ зазначили, що не знають, про які "спроби втручання" згадує Microsoft і хто такі "російські хакери, асоційовані з Кремлем".

"Ми вже давно пропонуємо зайнятися конкретною справою. Ідеться про організацію зустрічі двосторонньої робочої групи з кібербезпеки, де такі проблеми і мають, власне, обговорювати за участю фахівців Росії і США. Мабуть, американські колеги не хочуть надавати які-небудь докази "російського електронного втручання", які нібито є у них в наявності, щоб не зганьбитися. Їх просто немає і бути не може. Проте ми готові до таких контактів, до нормалізації діалогу професіоналів", – заявили російські дипломати.

На їхню думку, Microsoft "доводиться брати участь у "полюванні на відьом", яке захопило Вашингтон".

"Мабуть, щоб продемонструвати свою лояльність. Це їхній вибір. Нам же доведеться зробити необхідні висновки", – наголосили у МЗС РФ.

В опублікованому 20 серпня звіті Microsoft зазначено, що російські хакери здійснили нові атаки на американські установи, пов'язані з Республіканською партією США. У Miscrosoft вказали, що за атакою стояли пов'язані з урядом РФ хакери з угруповання Strontium, також відомі як Fancy Bear або APT28.

У жовтні 2016 року влада США вже обвинувачувала Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні в процес президентських виборів у країні. У Кремлі ці обвинувачення назвали "нісенітницею".

У грудні ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася в президентські вибори у США з метою допомогти Дональду Трампу здобути перемогу. В опублікованій доповіді американської розвідки йшлося, що президент РФ Володимир Путін особисто наказав почати кампанію із втручання у вибори у США.

У липні 2017 року Трамп сказав, що в президентські вибори у США у 2016 році втрутилася Росія, але не відкинув причетності до цього інших країн. У листопаді 2017 року президент США після зустрічі з Путіним заявив, що вірить його запевненням про те, що Росія не втручалася в американські вибори. У лютому 2018 року Трамп написав у Twitter, що кібервтручання в перебіг виборів могли здійснити Росія, Китай або хакер, не пов'язаний із жодною державою.

Проміжні вибори в Конгрес США відбудуться в листопаді. Американці мають повністю переобрати Палату представників, а також 35 сенаторів із 100.