Іран повністю вийшов із ядерної угоди після вбивства Сулеймані
Після загибелі командира іранського елітного підрозділу "Аль-Кудс" Корпусу вартових ісламської революції генерал-майор Касема Сулеймані влада Ірану оголосила, що не дотримуватиметься умов, встановлених угодою про обмеження ядерної програми Тегерана, яку було підписано у 2015 році.
5 січня Іран оголосив про повний вихід із ядерної угоди, інформує агентство Associated Press.
Іранське державне телебачення повідомило, що Тегеран більше не виконуватиме жодних умов та обмежень, встановлених угодою, яку було підписано у 2015 році.
До цього Іран поетапно виходив з угоди, а країни-партнери наполягали на її збереженні.
Водночас у повідомленні йдеться, що Іран "залишається відкритим для переговорів із європейськими партнерами" і не відступає від "даних раніше обіцянок, що не прагнутиме створити ядерну зброю".
Рішення ухвалили після того, як 3 січня США завдали авіаудару по міжнародному аеропорту Багдада в Іраку, внаслідок якого загинув командир іранського елітного підрозділу "Аль-Кудс" Корпусу вартових ісламської революції генерал-майор Касем Сулеймані. Сьогодні тіло Сулеймані доправили в Іран, в аеропорту його зустрічали тисячі людей. Через убивство генерала між США та Іраном загострилися відносини.
20 липня 2015 року Рада Безпеки ООН схвалила угоду, спрямовану на обмеження ядерної програми Ірану в обмін на зняття з нього санкцій. Тегеран гарантував, що відмовиться від ідеї створення ядерної зброї. За 10 років, у разі виконання Іраном умов ядерної угоди, всі обмеження та умови, що містяться в резолюції ООН, мали припинити дію.
8 травня 2018 року президент США Дональд Трамп оголосив, що його країна виходить зі Спільного всеосяжного плану дій щодо Ірану (СВПД), вважаючи його "катастрофічним". За словами Трампа, Тегеран обманював світову спільноту, приховуючи продовження досліджень у галузі ядерної зброї.
Іранський президент Хасан Рухані говорив, що радий виходу США з ядерної угоди. Він назвав Вашингтон "проблемним партнером" і поінформував, що продовжить роботу за угодою із Францією, Великобританією, Німеччиною, Китаєм і Росією. Також Рухані попередив, що Тегеран може відновити збагачення урану в промислових масштабах.
6 серпня Трамп підписав указ, що відновив санкції проти Ірану, які діяли до підписання ядерної угоди. Вони набули чинності 5 листопада.
8 травня 2019 року в Ірані заявили про відмову виконувати частину зобов'язань щодо ядерної угоди.
У липні стало відомо, що ця країна перевищила ліміт запасів низькозбагаченого урану, встановлений положеннями СВПД.