Як це часто трапляється з активністю Трампа в соціальних мережах, один його твіт суперечить іншому – Портников
Тиск на Росію, про який писав у Twitter президент США Дональд Трамп, суперечить "конструктивній співпраці", про яку він також згадував. На це звернув увагу політичний коментатор Віталій Портников.
Суперечливі твіти президента США Дональда Трампа демонструють, що він помиляється в оцінці перспектив відносин із Росією. Про це у колонці для "ЛІГАБізнесінформ" пише політичний оглядач Віталій Портников.
В одному твіті Трамп підкреслив, що санкції проти Росії не будуть зняті до врегулювання ситуації в Україні та Сирії. В іншому – що розраховує на "конструктивну співпрацю" з Росією в сирійському врегулюванні, нагадав Портников.
"Як це часто трапляється з активністю Трампа в соціальних мережах, один його твіт суперечить іншому – принаймні, якщо подивитися на ці твіти очима російського президента Володимира Путіна. Адже конструктивна співпраця має на увазі якісь загальні підходи і взаємні компроміси. Конструктивна співпраця не припускає тиску. А збереження санкцій проти російського режиму – це тиск, а не співпраця", – зазначив оглядач.
Трамп дивиться на Росію і Путіна очима не політика, а бізнесмена, вважає автор.
"З точки зору Трампа, Путін перебуває в складній ситуації. Фактична ізоляція на міжнародній арені, міжнародні санкції, погіршення ситуації в економіці – і все це напередодні виборів президента Росії", – йдеться в публікації.
Портников вказує, що з точки зору Путіна в скрутному становищі перебуває не він, а як раз Трамп.
"Нездатність врегулювати ситуацію на Близькому Сході, нестабільність в Україні, погіршення стосунків із західними партнерами через позиції стосовно Паризької угоди, розслідування можливих контактів оточення Трампа з росіянами, яке триває. Те, що такий партнер може виставляти умови і упиратися, викликає хіба що подив. Трампу варто було б подумати не про Путіна, а про себе", – так, на думку журналіста, бачать ситуацію у Москві.
Глава Білого дому розуміє, що з питання конфлікту в Україні домовитися з Кремлем не вдасться, і робить спробу укласти угоду щодо Сирії, пише Портников.
"Будуть судомні спроби домовитися щодо Сирії. Але вони закінчаться черговою хімічною атакою Башара Асада або яким-небудь іншим масовим душогубстсвом, після якого Трампу доведеться жорстко реагувати, щоб зберегти обличчя. На цьому вся "конструктивна співпраця" остаточно завершиться і розпочнеться жорстка конфронтація. Надто жорстка, що Трамп спробує за її допомогою відмитися від звинувачень у зв'язках з Кремлем, а Путін буде ображений на Трампа, який не справдив його сподівань. Тиск Сполучених Штатів на Росію збільшуватиметься, диверсійна діяльність Путіна – зростатиме всюди, де це буде можливо", – прогнозує оглядач.
"Цей гордіїв вузол, на превеликий жаль, просто неможливо розв'язати. Його можна тільки розрубати", – додав він.
7 липня 2017 року Трамп і Путін зустрілися вперше, це сталося на полях саміту G20 в Гамбурзі. Переговори тривали 2 години 20 хвилин замість запланованих 35 хвилин.
9 липня на південному заході Сирії почало діяти перемир'я, домовленість про яке була досягнута за участю США, РФ, Йорданії та Ізраїлю.