Єльченко попередив про ймовірність розміщення російської ядерної зброї в окупованому Криму

Єльченко попередив, що дії Росії загрожують усьому світу
Фото: news.un.org

Порушивши Будапештський меморандум, Росія зруйнувала всю систему безпеки ООН, а тепер розвиває інфраструктуру для розміщення ядерної зброї в Криму, створюючи ще більшу загрозу, заявив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко.

Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко попередив, що Росія може розмістити ядерну зброю в окупованому Криму, 1 травня повідомляє "Укрінформ".

"Грубе порушення Росією, ядерною державою і постійним членом Ради Безпеки ООН, узятих на себе міжнародних зобов'язань, включно з Будапештським меморандумом, підірвало всю безпекову систему ООН", – заявив український дипломат на підготовчому комітеті Оглядової конференції 2020 року з розгляду дії Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Єльченко зазначив, що тепер Москва активно розвиває інфраструктуру для розміщення ядерної зброї в Криму, що загрожує Європі й усьому світу.

Також постпред України поклав на Росію відповідальність за припинення дії Договору про ракети середньої та меншої дальності. Постійний представник України впевнений, що вихід Сполучених Штатів із договору був виправданим на тлі систематичного порушення Москвою взятих на себе зобов'язань.

"В епоху загроз розповсюдження ядерної зброї, а також спроб знайти гарантії безпеки для країн, які прагнуть мати засоби ядерного стримування, життєво необхідно, щоб Будапештський меморандум виконувався", – додав він.

1 лютого Помпео анонсував вихід США із ДРСМД. Рішення набуде чинності через шість місяців, якщо за цей час РФ не знищить крилаті ракети 9М729 і не повернеться до виконання умов угоди.

2 лютого президент РФ Володимир Путін заявив, що у відповідь на вихід США із ДРСМД із нього виходить Росія.

20 лютого Путін зауважив, що РФ передбачить "асиметричні дії", якщо США розмістять ракети у Європі за 10–12 хвилин льотного часу до Москви. За його словами, Росія буде змушена розгорнути озброєння, які можна використовувати "щодо тих територій, де розташовані центри ухвалення рішень".