Трамп на саміті в Ханої запропонував Кім Чен Ину передати всю ядерну зброю КНДР Сполученим Штатам – Reuters
Провал переговорів лідерів США та КНДР Дональда Трампа і Кім Чен Ина можна пояснити наявністю документа, який американський президент на саміті в Ханої в лютому 2019 року вручив північнокорейському лідерові, пише Reuters.
Під час саміту в Ханої 28 лютого президент США Дональд Трамп вручив лідерові КНДР Кім Чен Ину документ із закликом передати всю ядерну зброю Північної Кореї Сполученим Штатам. Про це повідомляє Reuters, у розпорядженні якого є цей документ.
Трамп передав Кім Чен Ину і корейську, і англійську версію документа. Як повідомив агентству ознайомлений із ситуацією співрозмовник, це був перший випадок, коли президент США чітко окреслив північнокорейському лідерові, що він має на увазі під денуклеаризацією.
Після цього спільний обід скасували. Наявність цього документа може прояснити причини провалу саміту, зазначає Reuters.
Про такий документ уперше згадав радник Трампа з нацбезпеки Джон Болтон. Як пише агентство, пропозиція має формат "лівійської моделі" денуклеаризації (лідер Лівії Муаммар Каддафі 2003 року вирішив згорнути ядерну програму і знищити балістичні ракети дальністю понад 300 км), яку Північна Корея неодноразово відкидала. За словами аналітиків, Кім Чен Ин може вважати цю пропозицію образливою.
Раніше Трамп дистанціювався від пропозиції Болтона, повідомляє Reuters.
В адміністрації президента відмовилися коментувати ситуацію з наявністю такого документа.
27–28 лютого 2019 року у в'єтнамському Ханої відбувся другий американсько-північнокорейський саміт за участю Трампа та Кім Чен Ина. У Білому домі заявили, що лідери двох країн під час саміту підпишуть двосторонній договір, однак делегації не погодили тексту угоди.
Міністр закордонних справ КНДР Лі Йон Хо зазначив, що США на саміті в Ханої висунули додаткові вимоги, через які не було досягнуто згоди. Він не уточнив, про що конкретно йшлося.
Джерела The New York Times повідомили, що американська сторона не погодилася зняти з КНДР санкції, які, на думку Вашингтона, могли призвести до продовження збагачення урану в таємному ядерному центрі поблизу Пхеньяна.
Заступниця міністра закордонних справ Північної Кореї Цой Сон Хі 15 березня зазначила, що Кім Чен Ин може припинити подальші переговори зі США щодо денуклеаризації. Чиновниця заявила, що Пхеньян не має наміру йти на компроміс або продовжувати переговори, якщо тільки США не вживатимуть заходів, співмірних ухваленим КНДР рішенням – 15-місячного мораторію на запуск і випробування ракет.