Єврокомісія може подати в суд на Чехію, Угорщину і Польщу через відмову приймати мігрантів
Суд Євросоюзу має право накладати штрафні санкції на уряди країн, які відмовляються приймати мігрантів.
Європейська комісія може найближчим часом подати в суд на уряди Чехії, Польщі та Угорщини через відмову приймати біженців за квотами Євросоюзу. Про це заявив комісар ЄС із внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос після рішення суду ЄС залишити чинною законність квот на прийняття мігрантів, пише Reuters.
Агентство зазначає, що суд має право накладати штрафні санкції на уряди країн, які відмовляються приймати мігрантів.
Гостра міграційна криза в Європі виникла через бойові дії на Близькому Сході і в Африці. За інформацією президента Європейської ради Дональда Туска, протягом 2015 року до Європи прибуло майже 1,5 млн мігрантів.
План щодо запровадження обов'язкових квот на приймання 120 тис. біженців з Африки, Азії та Близького Сходу в ЄС було ухвалено главами МЗС Євросоюзу 22 вересня 2015 року. Проти плану виступили Румунія, Чехія, Словаччина та Угорщина, Фінляндія утрималася. Рішення було ухвалено більшістю голосів.
Угорщина і Польща не прийняли жодного біженця, а Словаччина і Чехія прийняли кілька десятків.
У 2015 році Угорщина почала будівництво стіни на кордоні із Сербією для захисту від мігрантів.
7 березня 2017 року парламент Угорщини ухвалив закон про відправлення переселенців, які прибувають до країни, до спеціальних таборів на кордоні із Сербією.
Сьогодні суд Європейського союзу відхилив позови Словаччини та Угорщини щодо квот на прийняття мігрантів і біженців. Суд дійшов висновку, що Європейський союз має право давати вказівки національним урядам щодо приймання біженців для переміщення їх основної маси з Італії та Греції.
За даними Міжнародної організації з міграції, кількість тих, хто незаконно перебрався до європейських країн у 2016 році, становила 387 тис. У 2017 році до Європи прибуло вже майже 132 тис. мігрантів, із них майже 126 тис. – морем. Загинуло під час переправлення 2537 шукачів притулку.