Канадський уряд звинуватив ГРУ в кібератаках

Атаку на ВАДА здійснили хакери, за якими стоїть ГРУ, заявили у МЗС Канади
Фото: ЕРА

Пов'язані з російською розвідкою хакерські угруповання, які влада Нідерландів, США і Великобританії назвала причетними до серії кібератак і дезінформаційних операцій, атакували установи на території Канади. Про це заявили в канадському МЗС.

Уряд Канади підтверджує інформацію своїх союзників про виявлення та викриття низки зловмисних кібероперацій із боку російської військової розвідки, низку кібератак було здійснено проти установ, які базуються на канадській території. Про це йдеться в заяві, опублікованій 4 жовтня на сайті міністерства закордонних справ Канади.

"У 2016 році Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА), незалежне міжнародне агентство зі штаб-квартирою в Канаді, повідомило, що хакерська група Fancy Bear / APT28 опублікувала конфіденційні дані про спортсменів на своєму сайті. Інформацію було здобуто незаконно. Уряд Канади з високим ступенем упевненості заявляє, що відповідальною за цей інцидент була російська розвідка, ГРУ", – заявили у МЗС.

Окрім того, Оттава звинуватила ГРУ у зламі мережі канадського центру етики у спорті за допомогою шкідливого програмного забезпечення. Інцидент стався у 2016 році.

Також у Канаді впевнені, що російські хакери відповідальні за спробу кібератаки на Організацію із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).

"Інциденти, виявлені Канадою і нашими союзниками, зокрема спроба ГРУ підірвати роботу ОЗХЗ, підкреслюють, що російський уряд нехтує міжнародним порядком, міжнародним правом та встановленими нормами. Спроба скомпрометувати ОЗХЗ є частиною ширших зазіхань Росії на незалежність і професіоналізм персоналу організації", – зазначили у зовнішньополітичному відомстві Канади.

Канадський уряд разом із союзниками зробить усе, щоб притягнути до відповідальності причетних до кібератак і накласти на них санкції, підкреслили у МЗС.

Влада Нідерландів заявила, що у квітні 2018 року вислала чотирьох росіян, які планували здійснити кібератаку на ОЗХЗ. За даними чиновників, у підозрюваних із собою були дипломатичні паспорти.

Міністр оборони Нідерландів Анк Бейлевелд на прес-конференції 4 жовтня назвала імена висланих росіян: Олексій Моренець, Євген Серебряков, Олег Сотников і Олексій Мінін.

Міністерство юстиції США 4 жовтня висунуло обвинувачення сімом офіцерам Головного управління Генштабу РФ у кібератаках і дезінформаційних операціях. Серед них є вислані з Нідерландів, а також Іван Єрмаков, Артем Малишев і Дмитро Бадін.

Національний центр кібербезпеки Великобританії 4 жовтня заявив, що групи хакерів Головного управління Генштабу РФ (ГРУ) під назвами Fancy Bear, Pawnstorm і Tsar Team здійснили низку великих кібератак на США, Великобританію й усередині самої Росії.