Києву залишається сподіватися лише на те, що Республіканська партія США ще не повністю перетворилася на партію Трампа – політолог Залмаєв
Україна стане однією з тем обговорення під час зустрічі президента США Дональда Трампа і президента РФ Володимира Путіна, запланованої на 16 липня. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив американський політолог, директор міжнародної некомерційної організації "Євразійська демократична ініціатива" Пітер Залмаєв.
Україні не варто чекати "позитивних меседжів" від президента США Дональда Трампа. Таку думку виданню "ГОРДОН" висловив американський політолог, директор міжнародної некомерційної організації "Євразійська демократична ініціатива" Пітер Залмаєв, коментуючи майбутню зустріч Трампа з президентом РФ Володимиром Путіним.
"Завжди потрібно враховувати непередбачуваність Трампа і його здатність підпадати під влив лестощів і похвали. А російський президент уже багато років вивчає поведінку своїх співрозмовників, колег і опонентів. Путін добре на цьому розуміється. Він знає Трампа і, думаю, готовий до майбутньої зустрічі набагато краще, ніж президент США. Якщо згадати останні саміти, у яких брав участь Трамп, то можна побачити, що там він "виїжджав" на голій імпровізації. У тому ж Сінгапурі американський президент зустрівся з [північнокорейським лідером] Кім Чен Ином, багато чого наобіцяв йому, а у відповідь дістав невиразне комюніке. Боюся, на зустрічі з Путіним може вийти щось схоже", – зазначив Залмаєв.
Він підкреслив, що у президента США немає повноважень для зняття санкцій із Росії.
"Своїми провокаційними заявами про Крим американський президент уже підготував ґрунт. Від Трампа можна чекати чого завгодно. Хоча Крим – не його, щоб він міг визнавати півострів "російським". Та й санкції проти РФ президент США скасувати не може – це справа Конгресу. Однак будь-яка така заява Трампа дуже важлива. Адже Путін зможе використати їх із пропагандистською метою, вносячи розбіжності в єдність Заходу щодо санкцій", – сказав політолог.
Він уважає, що Путін хоче почути від Трампа критику на адресу НАТО.
"Думаю, на зустрічі будуть обговорювати Сирію, долю її президента Башара Асада і, звичайно, Україну. Також Путін напевно розраховує почути від Трампа критику на адресу НАТО – адже буквально за кілька днів до їхньої зустрічі президент США відвідає саміт Альянсу. Не слід відкидати й обговорення договору про ракети середньої дальності, умов якого останнім часом практично не виконують. І в чому Америка звинувачує Росію. А що стосується України, то нам від Трампа позитивних меседжів особливо чекати не доводиться. На жаль, Києву залишається сподіватися лише на те, що Республіканська партія США ще не повністю перетворилася на партію Трампа. Адже, по суті, там залишаються лише одиниці сенаторів, готових відстоювати інтереси таких країн, як Україна", – резюмував Залмаєв.
Переговори лідерів США і РФ відбудуться 16 липня. Трамп, коментуючи майбутню зустріч, заявив, що "світ має почати жити дружно".
Віце-президент США Майк Пенс зазначав, що глава Білого дому має намір обговорити з Путіним імовірне втручання Кремля в президентські вибори у США у 2016 році, військове вторгнення РФ в Україну, війну в Сирії, а також економічні відносини Сполучених Штатів і Росії.
Прес-секретар глави Кремля Дмитро Пєсков анонсував "дуже серйозну розмову".
5 липня посол США в Москві Джон Гантсман заявив, що Трамп і Путін говоритимуть у Гельсінкі один на один, потім російська й американська сторони проведуть зустріч у розширеному складі, пізніше президенти візьмуть участь у спільному ланчі.
Координатор федерального уряду Німеччини з трансатлантичної співпраці Петер Баєр заявив, що в НАТО зростає занепокоєння щодо ймовірної угоди президента Путіна і Трампа без участі представників Альянсу.