Помічники Трампа побоюються його поступок Путіну у питаннях Криму та України – The Washington Post
Президент Росії Володимир Путін може скористатися недосвідченістю президента США Дональда Трампа, вважають помічники глави Білого дому, повідомляє The Washington Post.
Помічники президента США Дональда Трампа побоюються, що глава Білого дому може поступитися президентові Росії Володимиру Путіну у питаннях Криму на зустрічі в Гельсінкі, повідомила 6 липня The Washington Post із посиланням на офіційних осіб США та представників європейських країн.
Помічники американського президента занепокоєні його "войовничим" підходом до зовнішньої політики. Вони вважають, що Трамп покладається тільки на інстинкти та здатність установити особисті стосунки зі світовими лідерами, водночас уникає критичних висловлювань на адресу Путіна.
Одночасно, за словами високопосадовця адміністрації, Трамп повідомив, що має намір скоротити витрати США на оборону Європи, якщо союзники не бажають робити більший внесок у НАТО.
Співрозмовники стурбовані, що глава Білого дому на переговорах із російським президентом готовий "пробачити йому минулі гріхи" і піти на поступки у питаннях "дестабілізації в Україні та анексії Криму".
Екс-помічник Трампа з національної безпеки Герберт Макмастер стверджує, що Трамп готовий подружитися з Путіним.
За даними The Washington Post, лідер Білого дому двічі запрошував Путіна до США всупереч порадам помічників. Наразі низка офіційних осіб Білого дому побоєються, що Путін "зможе скористатися недосвідченістю" Трампа та його неготовністю вникати у деталі.
Видання зазначає, що стосовно Путіна Трамп найчастіше демонструє примирливий підхід і ставиться до нього як до особи, "якій можна довіритися", тоді як поводиться жорсткіше з іншими лідерами.
Переговори лідерів США і РФ відбудуться 16 липня. Трамп, коментуючи майбутню зустріч, заявив, що "світ має почати жити дружно".
Віце-президент США Майк Пенс зазначав, що глава Білого дому має намір обговорити із Путіним імовірне втручання Кремля у президентські вибори у США у 2016 році, військове вторгнення РФ в Україну, війну в Сирії, а також економічні відносини Сполучених Штатів і Росії.
Прес-секретар глави Кремля Дмитро Пєсков анонсував "дуже серйозну розмову".
5 липня посол США в Москві Джон Гантсман заявив, що Трамп і Путін поговорять у Гельсінкі віч-на-віч, потім російська й американська сторони проведуть зустріч у розширеному складі, пізніше президенти візьмуть участь у спільному ланчі.
Координатор федерального уряду Німеччини із трансатлантичної співпраці Петер Байєр заявив, що в НАТО зростає занепокоєння щодо ймовірної угоди президента Путіна і Трампа без участі представників Альянсу.