Кікабідзе: Маленьку країну знищити легко, велику важко. Не треба було Росії лізти в Україну
Росії вдалося окупувати частину маленької Грузії, але в Україні вона дістала сильну відсіч, зазначив актор і співак Вахтанг Кікабідзе.
У Грузії постійно відчувають загрозу з боку Росії. Таку думку висловив актор і співак Вахтанг Кікабідзе в інтерв'ю DW.
"Маленьку країну знищити дуже легко, велику важко. Не треба було їм лізти, напевно, в Україну. Це не маленька країна. І вони дуже люблять свою батьківщину. Це вже не маленька Грузія", – сказав він.
Кікабідзе додав, що люди у Грузії живуть в очікуванні "дуже поганого", і це вилилося у протести студентів проти російської окупації.
"Росію дуже дратує, що ми хочемо в НАТО, що ми прагнемо до Заходу, хочемо бути демократичною країною", – додав актор.
Він зазначив, що росіяни ображаються, коли їх називають окупантами.
"А як звати людину, яка твою землю забирає і ставить там дротяні загородження? Це і є окупація. Просто коли вони вже збиралися у Грузію заходити, іти на Тбілісі, приїхали президенти кількох країн... Це їх зупинило тоді. Я думаю [президент РФ Володимир Путін] уві сні бачить, щоб перетворити Грузію на Грузинську СРСР, але молодь не хоче", – підсумував Кікабідзе.
20 червня стався скандал на засіданні Міжпарламентської асамблеї православ'я у Тбілісі. Президент асамблеї, росіянин Сергій Гаврилов вирішив вести засідання із крісла спікера грузинського парламенту. Опозиція зірвала роботу асамблеї і змусила російську делегацію поспіхом покинути Тбілісі.
Того самого дня кілька тисяч людей вимагало відставки спікера парламенту, глав МВС та Служби держбезпеки. Люди вигукували антиросійські гасла. Частина демонстрантів прорвалася в будівлю парламенту.
Проти учасників акції поліція застосувала сльозогінний газ і гумові кулі. Під час масових протестів приблизно 240 людей дістало поранення.
Унаслідок політичної кризи голова парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе подав у відставку, а експрем'єр-міністр, лідер керівної партії "Грузинська мрія" Бідзіна Іванішвілі заявив, що парламентські вибори у 2020 році буде проведено за пропорційною системою, на чому наполягали протестувальники.
Із 20 червня щодня відбуваються акції протесту перед будівлею парламенту Грузії у Тбілісі, демонстранти не знімають вимоги відставки Гахарії.