Кім Чен Ин анонсував розроблення КНДР нових стратегічних озброєнь

Кім Чен Ин заявив, що надалі його країні доведеться жити під санкціями США
Фото: EPA

За словами північнокорейського лідера Кім Чен Ина, на припинення КНДР ядерних і ракетних випробувань США "не відповіли адекватними заходами", а проводили військові навчання з Південною Кореєю і продовжували вводити санкції.

КНДР має намір розробляти стратегічне озброєння і зміцнювати військову міць. Про це заявив північнокорейський лідер Кім Чен Ин 31 грудня на з'їзді Трудової партії Кореї, повідомило державне агентство ЦТАК.

У заяві йдеться, що конфронтація зі США, мабуть, буде тривати й надалі і КНДР доведеться жити під американськими санкціями.

За словами Кім Чен Ина, на припинення КНДР ядерних і ракетних випробувань США "не відповіли адекватними заходами", а проводили військові навчання з Південною Кореєю і продовжували вводити санкції.

"Чому ми в односторонньому порядку маємо залежати від зобов'язань?" – запитав він.

Кім Чен Ин заявив, що його країна має зміцнювати військову міць і "зробити так, щоб ніхто не зміг наважитися застосовувати військову силу" щодо КНДР.

За його словами, незабаром світ побачить нову стратегічну зброю, якою володітиме КНДР. Подробиць він не розкрив.

12 червня 2018 року президент США Дональд Трамп і Кім Чен Ин підписали ядерну угоду в Сінгапурі. У документі зазначено, що США нададуть КНДР гарантії безпеки, Північна Корея підтвердила прихильність до повної денуклеаризації Корейського півострова. 27–28 лютого 2019 року у в'єтнамському Ханої відбувся другий американсько-північнокорейський саміт. Президент США сказав, що намагатиметься досягти з лідером КНДР домовленостей щодо денуклеаризації, а потім "перетворити Північну Корею на економічний центр". Сторони не досягли угоди.

З липня 2019 року КНДР відновила запуски ракет.

Трамп зазначив, що останні запуски ракет КНДР не порушують домовленостей, досягнутих між ним і Кім Чен Ином. Глава Пентагону Марк Еспер заявив, що США не будуть різко реагувати на запуски ракет і мають намір "тримати двері відчиненими" для переговорів із Пхеньяном.

5 жовтня в передмісті Стокгольма відбувалися переговори делегацій Північної Кореї та США про ядерне роззброєння, але їх припинили. Глава північнокорейської делегації Кім Мен Гіль заявив, що перемовини не виправдали очікувань КНДР.

У листопаді Пхеньян відмовився від проведення саміту зі США, який Вашингтон пропонував провести у грудні.

7 грудня представник Північної Кореї в ООН Кім Сон заявив, що денуклеаризація більше не є предметом переговорів зі США.

Кім Чен Ин 30 грудня вимагав гарантувати безпеку країни "наступальними заходами".