Кім Чен Ин заявив, що безпеку КНДР потрібно гарантувати "наступальними заходами"
За словами лідера КНДР Кім Чен Ина, наступальні заходи потрібні, щоб повністю захистити "суверенітет і безпеку Північної Кореї в ситуації, яка склалася".
Лідер КНДР Кім Чен Ин на зборах центрального комітету Трудової партії Північної Кореї вимагав гарантувати безпеку країни за допомогою "наступальних заходів", повідомляє 30 грудня державне північнокорейське інформагентство ЦТАК.
Завдання про забезпечення "наступальних заходів" лідер КНДР поставив для оборонної промисловості, збройних сил країни і міністерства закордонних справ Північної Кореї.
За словами Кім Чен Ина, такі заходи потрібні, щоб "повністю захистити суверенітет і безпеку Північної Кореї в ситуації, яка склалася".
Він також закликав до боротьби з "антисоціалізмом" у світі.
12 червня 2018 року президент США Дональд Трамп і Кім Чен Ин підписали ядерну угоду в Сінгапурі. У документі зазначено, що США нададуть КНДР гарантії безпеки, Північна Корея підтвердила прихильність до повної денуклеаризації Корейського півострова. 27–28 лютого 2019 року у в'єтнамському Ханої відбувся другий американсько-північнокорейський саміт. Президент США сказав, що намагатиметься досягти з лідером КНДР домовленостей щодо денуклеаризації, а потім "перетворити Північну Корею на економічний центр". Сторони не досягли угоди.
30 червня 2019 року Трамп і Кім Чен Ин зустрілися в Пханмунджомі – селищі в демілітаризованій зоні на кордоні КНДР та Південної Кореї. Сторони домовилися створити групу переговірників від двох країн, уповноважених займатися питаннями денуклеаризації.
З липня 2019 року КНДР відновила запуски ракет.
Трамп зазначив, що останні запуски ракет КНДР не порушують домовленостей, досягнутих між ним і Кім Чен Ином. Глава Пентагону Марк Еспер заявив, що США не будуть різко реагувати на запуски ракет і мають намір "тримати двері відчиненими" для переговорів із Пхеньяном.
5 жовтня в передмісті Стокгольма відбувалися переговори делегацій Північної Кореї та США про ядерне роззброєння, але їх було припинено. Глава північнокорейської делегації Кім Мен Гіль заявив, що переговори не виправдали очікувань КНДР.
У листопаді Пхеньян відмовився від саміту зі США, який Вашингтон пропонував провести у грудні.
7 грудня представник Північної Кореї в ООН Кім Сон заявив, що денуклеаризація більше не є предметом переговорів зі США. Напруженість між країнами зросла напередодні встановленого Північною Кореєю строку на кінець року: Пхеньян закликав Сполучені Штати не наполягати на однобічній денуклеаризації, а також вимагав скасування санкцій. У КНДР висловили думку, що "тривалий і змістовний діалог", до якого прагнуть США, є прийомом, який дає змогу заощадити час у зв’язку з можливим переобранням Дональда Трампа президентом США 2020 року.
8 грудня Пхеньян заявив про проведення "дуже важливих випробувань" на північнокорейському космодромі.