КНДР уперше від початку 2020 року провела запуски ракет
Північна Корея сьогодні виконала два запуски невпізнаних снарядів у бік Японського моря.
КНДР сьогодні випустила два невпізнані снаряди в бік Японського моря. Про це повідомляє агентство Yonhap із посиланням на Об'єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї.
Снаряди було випущено з районів міста Вонсан, пише агентство.
Це перший запуск ракет із КНДР від початку 2020 року. Минулого року Північна Корея 13 разів проводила випробування на тлі тривалих переговорів щодо денуклеаризації зі США.
У новорічному посланні Пхеньян попередив, що в найближчому майбутньому продемонструє "нову стратегічну зброю". За словами експертів, вона може означати вдосконалену версію міжконтинентальної балістичної ракети, пише Yonhap.
З 2006 року Північна Корея здійснила шість випробувань ядерної зброї та десятки запусків балістичних ракет. Проти країни ввели санкції Євросоюз, Рада Безпеки ООН, США і низка країн, обмежувальні заходи неодноразово розширювали.
12 червня 2018 року президент США Дональд Трамп і Кім Чен Ин підписали угоду в Сінгапурі. У документі зазначено, що США нададуть КНДР гарантії безпеки, Північна Корея підтвердила прихильність до повної денуклеаризації Корейського півострова. 27–28 лютого 2019 року у в'єтнамському Ханої відбувся другий американсько-північнокорейський саміт. Президент США сказав, що постарається досягти з лідером КНДР домовленостей щодо денуклеаризації, а потім "перетворити Північну Корею на економічний центр". Сторони не досягли угоди.
30 червня 2019 року Трамп і лідер Північної Кореї зустрілися в Пханмунджомі – селищі в демілітаризованій зоні на кордоні КНДР і Південної Кореї. Сторони домовилися створити групу переговірників від двох країн, які будуть уповноважені займатися питаннями денуклеаризації.
З липня 2019 року КНДР відновила запуски ракет.
Трамп заявляв, що останні запуски ракет КНДР не порушують домовленостей, досягнутих між ним і Кім Чен Ином. Глава Пентагону Марк Еспер зазначив, що США не будуть різко реагувати на запуски ракет і мають намір "тримати двері відчиненими" для переговорів із Пхеньяном.